Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności serwisu.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Jaki filtr do kuchni wybrać?

Jaki filtr do kuchni wybrać? 

Jaki filtr do kuchni wybrać?

Zastanawiasz się jaki filtr do wody w kuchni wybrać i nie wiesz na co się zdecydować? Pomożemy Ci dokonać wyboru. Poniżej przedstawiamy cztery najpopularniejsze filtry do zamontowania w Twojej kuchni. Dzięki nim będziesz mógł cieszyć się czystą wodą bezpośrednio z kranu. Czterech producentów, cztery systemy wybierz ten, który jest dopasowany do Twoich potrzeb.

Opcja 1. Trzystopniowa stacja uzdatniania 10", GW 1/2", AQUAFILTER – bez wylewki

Trzystopniowa stacja to system narurowy nie posiadający bezpośredniej osobnej wylewki. Montowany jest bezpośrednio na rurze doprowadzającej wodę do kranu kuchennego. Zestaw nie posiada wkładów, należy dokupić je osobno zgodnie z zapotrzebowaniem.

Jakie więc wkłady zastosować? Poniżej przedstawiamy przykładowe rozwiązanie. Pierwszy etap stacji to oczyszczanie mechaniczne. W tym celu należy zastosować Wkład sznurkowy, który usuwa z wody nie rozpuszczone w niej zanieczyszczenia i zawiesiny, chroniąc instalację wodną lub kolejne stopnie filtracji przez piaskiem, mułem i szlamem.

Kolejnym etapem jest zastosowanie wkładu zmiękczającego, gdy posiadamy twardą wodę powodująca kamień i osad na armaturze lub wkładu odżelaziającego, stosowanego gdy woda ma metaliczny posmak.

Ostatnim trzecim etapem filtracji jest wkład węglowy, który usuwa z wody chlor oraz dodatkowo poprawia jej walory smakowe i zapachowe.

Wymiana wkładów odbywa się raz na 6 miesięcy w zależności od jakości wody.

Drugą opcją może być montaż systemu odwróconej osmozy Supreme

Systemy odwróconej osmozy nie tylko oczyszczają, ale wzbogacają wodę o niezbędne składniki mineralne. Zestaw posiada osobną wylewkę (pojedynczą lub podwójną w zależności od stopnia osmozy) oraz zbiornik o pojemności 12 litrów. Podstawową opcją jest sześciostopniowy system występujący w dwóch opcjach zwykłej lub premium.

Oprócz różnicy cenowej systemy różnią się membranami ( zwykła z membraną 75GPD ok.280L/dobę oraz premium 100GPD ok.380L/dobę) oraz montażem wkładów liniowych (wersja Premium posiada wkłady liniowe na szybkozłączkach oznaczone QC).

Częstotliwość wymiany filtrów :

MAŁY SERWIS (wymiana wstępnych wkładów co 6 miesięcy):

DUŻY SERWIS: (wymiana wszystkich wkładów  raz na 12 miesięcy + membrana raz na ok 24 miesiące):

 

Trzecia opcja: filtr kuchenny Kryształ B ECO

Kryształ B ECO to bardzo popularny filtr kuchenny ze względu na swoją kompaktową budowę i estetyczny wygląd, nie ma konieczności ukrywania go w szafce kuchennej, z powodzeniem może stać na blacie kuchennym nie szpecąc widoku. AQUAPHOR Kryształ B ECO znacznie redukuje szkodliwe substancje znajdujące się w wodzie wodociągowej.

Wymienne wkłady filtrujące służą do mikrofiltracji wody, przeznaczonej do spożycia. Filtr składaj się z membrany kapilarnej oraz bloku węglowego. Usuwa z wody najdrobniejsze zanieczyszczenia do 0,1 mikrona. Używany do ostatniego etapu oczyszczania wody pitnej.

Rodzaje wkładów w serii Kryształ B ECO (wymiana wkładów raz na 12 miesięcy w zależności od jakości wody):

Czwarta opcja: Trzystopniowy system podzlewozmywakowy, UST-M– opcja z wylewką

Ekonomiczny i łatwy w montażu system filtrów  FS3 (oparty na korpusach serii EMI) przeznaczony do uzdatniania wody pitnej. Korpusy EMI cechują się łatwiejszym i szybszym montażem. W systemie wykorzystano korpusy w całości zaprojektowane i wykonywane w Polsce. Cechą charakterystyczną nowych obudów filtrów jest zredukowanie do minimum konieczności używania klucza, co osiągnięto dzięki blokadzie ustalającej położenie dolnej części (klosza) względem części górnej (głowicy). Mechanizm blokady uniemożliwia "przeciągnięcie gwintu" a tym samym minimalizuje ryzyko rozszczelnienia się korpusu. W tym systemie filtracja odbywa się na trzech poziomach:

Pierwszy stopień (PS20) wkład piankowy 20 mikronów usuwa z wody zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości powyżej 20 mikronów (piasek, rdza i inne osady)

Drugi stopień (BL lub GAC) wkład węglowy usuwa z wody chlor i substancje organiczne. Dodatkowo poprawia smak i zapach wody.

Trzeci stopień (PS5) wkład piankowy 5 mikronów usuwa z wody zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości powyżej 5 mikronów. (piasek, rdza i inne). Jako trzeci stopień może zostać zastosowany inny wkład, dostosowany do potrzeb klienta.

Wszystkie przedstawione opcje i ich działanie są zależne od jakości i zużycia wody.

Produkty, które mogą Cię zainteresować: