Wkłady bioceramiczne 

3 produktów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Wkłady bioceramiczne do filtrów do wody

Kampanie społeczne zachęcają do picia wody prosto z kranu. Czasem jednak trudno nam uwierzyć, że woda, której smak i zapach nie zachęcają do bezpośredniego spożycia, spełnia wszystkie niezbędne normy higieniczne. Aby jednak nie być zdanym na korzystanie jedynie z wody butelkowanej, warto zadbać, by ciecz, która dociera do naszego gospodarstwa domowego, czy mieszkania, w której się kąpiemy, gotujemy, pierzemy, pluskają się nasze dzieci w ogrodzie, była faktycznie najwyższej jakości. Co możemy zrobić? Wybierzmy odpowiedni do naszych potrzeb system uzdatniania wody. Dzięki temu, gdy następnym razem będziemy nalewali sobie wodę z kranu do szklanki, będziemy mieć pewność, że oprócz tego, że zyskała na smaku, jest również wolna od wszelkich zanieczyszczeń.
Popularnym sposobem na oczyszczenie wody jest odwrócona osmoza. To metoda filtracji, podczas której woda pod ciśnieniem przepływa przez specjalnie zaprojektowaną membranę, która ma za zadanie odsianie wszelkich bakterii, wirusów, szkodliwych substancji, związków chemicznych czy po prostu piasku, czy rdzy, tak aby do naszego domu docierały tylko czyste cząsteczki wody. Jednak, aby woda, oprócz braku zanieczyszczeń, była jak najbardziej wartościowa dla organizmu człowieka, stosuje się wkłady bioceramiczne.

Jak działają wkłady bioceramiczne do filtrów wody?

Bioceramiczne wkłady liniowe wypełnione są specjalnymi kulkami, które emitują promieniowanie w dalekiej podczerwieni i wprawiają tym samym cząsteczki wody w mikrodrgania. Woda to sieć klastrów, czyli sklejonych molekuł. Rezonans prowadzi do rozbicia klastrów na mniejsze cząsteczki. Dzięki temu organizm człowieka skuteczniej przyswaja tlen z wody, co skutkuje lepszym nadwodnieniem, samopoczuciem i ogólną kondycją.
Choć cały proces brzmi skomplikowanie, to sama instalacja jest niezwykle prosta i nie wymaga zastosowania żadnych specjalistycznych sprzętów.