Konektory 

1 produkt
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Konektory elektryczne – czym są i do czego służą?

W celu podłączenia cewki elektrozaworu do instalacji elektrycznej potrzebne są konektory elektryczne, które potocznie nazywa się także wtyczkami do cewek. W każdym systemie, w którym będą wykorzystywane zawory elektromagnetyczne, muszą znaleźć się także niezbędne akcesoria do ich prawidłowego podłączenia, czyli konektory elektrozaworów.

Do sterowania elektrozaworami potrzebna jest cewka elektrozaworu. Za jej pomocą zmienia się pozycję w elektrozaworach z normalnie otwartej na zamkniętą lub z normalnie zamkniętej na otwartą. W naszej ofercie znajdziecie wysokiej jakości elektrozawory, konektory elektryczne oraz cewki elektrozaworu, dzięki którym zaprojektujecie i wykonacie instalacje dopasowane do waszych indywidualnych potrzeb.

Konektory elektrozaworów – jak wybrać prawidłowy?

Konektory elektrozaworów należy dobrać pod kątem parametrów elektrozaworu. Elektrozawory membranowe służą do odcinania bądź sterowania przepływem mediów takich jak woda, powietrze oraz para wodna. Szukając odpowiedniego elektrozaworu, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim napięcie i moc cewki oraz rodzaj zasilania: prąd stały lub zmienny.

Na wybór odpowiedniego zaworu elektromagnetycznego, cewki oraz konektorów elektrycznych wpływ ma także rodzaj medium, które ma przepływać przez zawór. Jeżeli planujecie przepuszczać w instalacji wysokotoksyczne chemikalia, wówczas upewnijcie się, że korpus elektrozaworu będzie na nie odporny. W przeciwnym wypadku elementy instalacji szybko się zużyją i będą po prostu nieszczelne.

Zawory elektromagnetyczne można podzielić na:

  • Elektrozawory normalnie otwarte (NO) – w stanie spoczynku (bez napięcia) przepuszczają medium. Zamykają się po otrzymaniu impulsu elektrycznego.
  • Elektrozawory normalnie zamknięte (NZ) – w stanie spoczynku (bez napięcia) nie przepuszczają wody.

Zawory elektromagnetyczne, cewki oraz konektory elektrozaworów można obecnie znaleźć nie tylko w instalacjach przemysłowych – w  budownictwie, myjniach, firmach spożywczych czy oczyszczalniach ścieków. Coraz więcej osób inwestuje obecnie w inteligentne domy, które również korzystają z takich urządzeń.

Konektory elektryczne od sprawdzonych producentów

Jedną z przodujących marek w naszym sklepie jest włoska firma ODE. Wysoka uniwersalność produktów tej marki pozwala na wykorzystanie go na wiele rozmaitych sposobów. ODE to lider w swojej branży, którego renomę doceniły już miliony klientów. Produkty z logo ODE są efektem wielu lat pracy, badań i doświadczeń, które przekładają się na niezawodność i ergonomiczne rozwiązania.

Pamiętaj, że elektrozawory i pozostałe akcesoria do instalacji dostępne w naszych sklepie internetowym posiadają niezbędne atesty PZH oraz spełniają odpowiednie normy, dzięki czemu są bezpieczne i trwałe.

W dzisiejszych czasach poza ceną towaru liczy się także jego jakość. Robiąc zakupy w naszym sklepie internetowym, zyskujesz pewność, że otrzymujesz towar zaprojektowany przez specjalistów w swojej branży i wykonany z dbałością o każdy szczegół. Dbamy o to, aby nasza oferta była zawsze aktualna. Sprawdzona technologia w połączeniu z przystępną ceną sprawiają, że nasz sklep zyskuje coraz szersze grono zadowolonych klientów.