Filtry kuchenne 

73 produktów
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 73 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 73 elementów

Filtry do kuchni

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór filtrów do uzdatniania i oczyszczania wody, której używamy na co dzień. Wysokiej jakości filtry kuchenne i łazienkowe dzielą się na filtry podzlewozmywakowe, filtry nablatowe i nakranowe, filtry do lodówek oraz zmywarek, a także wykorzystujące system odwróconej osmozy.

Filtry kuchenne – rodzaje

Filtry podzlewozmywakowe dzielą się na pięciostopniowe, czterostopniowe oraz dwustopniowe. Poprawiają nie tylko smak, ale również zapach wody. Obniżają ORP (wskaźnik zdolności utleniania), podnoszą pH wody, zwalczają wolne rodniki, usuwają zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak rdza, piasek, muł czy różnego rodzaju zawiesiny znajdujące się w wodzie.

Wśród filtrów nablatowych i nakranowych można znaleźć m.in. filtry pojedyncze, podwójne lub podróżne, stacjonarne i przenośne, znanych i cenionych producentów takich jak: Aquaphor i Aquafilter. Cechuje je szybki i niewymagający dodatkowego sprzętu montaż, a co najważniejsze pasują do większości baterii kuchennych. Dzięki tego rodzaju filtrom pozbywamy się zanieczyszczeń mechanicznych, substancji organicznych czy chloru. Poprawiają walory smakowe wody oraz jej barwę i zapach. Ponadto niektóre modele wyposażone są w dodatkowe funkcje: kalendarz, który nie pozwoli nam przegapić wymiany filtra czy zawór, który umożliwia zmianę kierunku przepływu wody. Jeśli szukasz ekonomicznego rozwiązania, z pewnością zainteresują Cię też filtry mobilne. Zapewniają nam dostęp do czystej wody w każdym miejscu, w którym się znajdujemy. Możemy je bez problemu przytwierdzić zarówno do kranu, jak i zwykłej butelki.

Aby obniżyć koszty eksploatacyjne lodówki, warto rozważyć kupno filtra do lodówki. W pakiecie z niższymi rachunkami otrzymujemy sprzęt zmiękczający wodę oraz ograniczający wzrost i namnażanie się różnego rodzaju drobnoustrojów.

Filtry pralkowo-zmywarkowe mają za zadanie chronić wyposażenie AGD przed osadzaniem się na ich powierzchni kamienia. Ponadto, maksymalizują wydajność stosowanych detergentów aż o 30%.
Filtry odwróconej osmozy dzielą się na m.in. trzystopniowy, czterostopniowy, pięciostopniowy, sześciostopniowy i ośmiostopniowy. Dzięki nim otrzymujemy wolną od zanieczyszczeń, mineralizowaną wodę.
Wszystkie dostępne w naszym sklepie filtry do kuchni są proste w instalacji, estetyczne i wykonane z wysokiej jakości materiałów.