Wkłady alkalizujące 

2 produktów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Wkłady alkalizujące do filtrów do wody

Woda jest podstawą naszego funkcjonowania. Na co dzień nie zaprzątają naszej głowy kwestie dotyczące jej jakości. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak często pijemy wodę z przekroczonymi normami, np. metali ciężkich czy substancji ropopochodnych. W trosce o nasze zdrowie warto zainwestować w filtry do wody. Popularną metodą filtracji jest odwrócona osmoza. Na czym polega? Jest to oczyszczanie wody z wszelkich zanieczyszczeń, dzięki specjalnej membranie, przez którą przepływa woda pod wysokim ciśnieniem. Bakterie, szkodliwe substancje, związki chemiczne czy wirusy zostają zatrzymane, natomiast do naszych kranów dociera krystalicznie czysta woda. Jednak, podczas procesu filtracji wody, pozbywamy się z niej także cennych pierwiastków, takich jak żelazo, potas, sód, selen, wapń czy magnez. Możemy jednak wzbogacić naszą wodę w mikro i makroelementy stosując wkłady alkalizujące.

Wkłady alkalizujące – co nam dają?

Aby woda w naszych gospodarstwach domowych była bogata w niezbędne do prawidłowej pracy naszego organizmu minerały, niezbędne będzie zastosowanie wkładów alkalizujących. Jakie korzyści za sobą niosą? Prawidłowo umieszczony wkład uwalnia zawarte w nim złoża i remineralizuje przepływającą przez niego wodę. Dzięki temu obniża się poziom oksydacji wody. Im niższy wskaźnik, tym nasza woda jest lepszej jakości. Co więcej, woda ma bardziej wartościowy odczyn pH, a także zostaje zachowana równowaga kwasowo-zasadowa, co przekłada się na lepsze jej przyswajanie.
Stosowanie wkładów, które alkalizują, mineralizują i jonizują wodę, ma bardzo korzystny wpływ na kondycję naszego organizmu. Warto podkreślić, że wymiana wkładu jest bardzo prosta i nie wymaga stosowania skomplikowanych narzędzi – bez trudu poradzi sobie z tą czynnością nawet laik.

Wszystkie oferowane w naszym sklepie sprzęty i akcesoria są bezpieczne dla zdrowia, posiadają niezbędne atesty i certyfikaty. Współpracujemy tylko z cenionymi i sprawdzonymi producentami, którzy dostarczają nam produkty najwyższej klasy.