Wkłady do gorącej wody 

18 produktów
Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów
 • Szybki podgląd
  Oczekiwanie na dostawę

  254,61 zł
 • Szybki podgląd Darmowa dostawa
  Oczekiwanie na dostawę

  330,87 zł
 • Szybki podgląd

  15,99 zł
 • Szybki podgląd Darmowa dostawa
  7-10 dni

  391,14 zł
 • Szybki podgląd
  7 dni

  254,61 zł
 • Szybki podgląd Darmowa dostawa
  7-10 dni

  330,87 zł
 • Szybki podgląd
  7-10 dni

  151,29 zł
 • Szybki podgląd
  24H

  15,99 zł
 • Szybki podgląd
  24h

  106,78 zł
 • Szybki podgląd
 • Szybki podgląd
  14 dni

  34,49 zł
 • Szybki podgląd
  24h

  17,10 zł
 • Szybki podgląd
  24h

  17,96 zł
 • Szybki podgląd
 • Szybki podgląd
  14 dni

  75,89 zł
 • Szybki podgląd
  5 dni

  280,99 zł
 • Szybki podgląd
  5 dni

  187,99 zł
 • Szybki podgląd Darmowa dostawa
  5 dni

  365,99 zł
Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów

Wkłady do do filtrów do gorącej wody

Filtrowanie wody wydaje się czynnością prostą i zrozumiałą. Typowy filtr może być po prostu sitem, na którym zatrzymują się wszelkie zanieczyszczenia podczas przepływu wody. W dużej części właśnie tak to wygląda, jednakże istnieją również filtry (i wkłady do nich) przystosowane do szczególnych warunków pracy. Wśród nich wyróżnić możemy wkłady do filtrów do gorącej wody.

Do czego służą wkłady filtrujące do gorącej wody?

Jak sama nazwa wskazuje, wkłady do gorącej wody to specjalny rodzaj wkładów filtrujących zanieczyszczenia (głównie) stałe, które przystosowane są do użytku w gorącej wodzie. Ich specjalna struktura wykonana z wytrzymałej włókniny polipropylenowej, nierdzewnej siatki lub sznurka pozwala na osiąganie doskonałych wyników w filtracji przy jednoczesnym zapewnieniu trwałości oraz bezawaryjności.

Oferowane w naszym sklepie internetowym wkłady do filtrów do gorącej wody charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz wytrzymałością. Pochodzą one od sprawdzonych, renomowanych producentów i zapewniają długotrwałe bezawaryjne użytkowanie.

Chcesz cieszyć się zdrową wodą, jednak instalacja wodna w Twoim domu lub mieszkaniu podciągnięta jest pod ciepłą wodę miejską, co niemalże wyklucza możliwość jej filtrowania? Praktycznym rozwiązaniem tego problemu są filtry do wody gorącej.

Filtry do gorącej wody – ochroń swoją instalację przed zanieczyszczeniami

Filtr do wody gorącej to nic innego jak korpus narurowy o wzmocnionej konstrukcji, która zabezpiecza delikatne elementy systemu filtracji przed dużymi skokami ciśnienia. Dzięki odporności na temperaturę nawet do 80 st. C uszczelka, głowica i klosz nie odkształcą się pod wpływem gorącej wody, a ciśnienie powstające w kloszu nie rozsadzi obudowy.

Wysokiej jakości filtry do gorącej wody służą przede wszystkim do filtracji wody z mechanicznych zanieczyszczeń. Filtry do gorącej wody stosuje się do ochrony instalacji z gorącą wodą przed zanieczyszczeniami, takimi jak szlam, muł, rdza i piasek. Należy pamiętać, że uzdatnianie wody gorącej jest procesem dużo trudniejszym niż w przypadku wody zimnej. Istnieje zaledwie kilka specjalistycznych złóż chemicznych, które nie tracą swoich właściwości w wysokich temperaturach.

Filtry do wody gorącej – trwała i odporna na skoki ciśnienia konstrukcja

Każdy produkt, który ma stały kontakt z gorącą wodą będzie trwale narażony na częstsze usterki, ważne zatem, aby zawsze wybierać filtry do uzdatniania gorącej wody ze sprawdzonych sklepów internetowych. Dobrej jakości korpus narurowy powinien charakteryzować się wysoką trwałością oraz być wyposażony w zawór odpowietrzający, pozwalający usunąć powietrze nagromadzone w filtrze po wymianie wkładu. Warto, aby korpus posiadał gwintowany otwór wlotowy i wylotowy wykonany ze stali nierdzewnej. Pozwoli to na proste i bezpieczne wkręcanie i wykręcanie odpowietrznika.

Jeżeli dostrzeżesz w wodzie kranowej osad lub zanieczyszczenia, powinno to być dla Ciebie sygnałem, że najwyższy czas zainwestować w filtry do uzdatniania gorącej wody. Dobrej jakości filtr usunie większość najniebezpieczniejszych zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie, zlikwiduje jej mętność, poprawi klarowność i przejrzystość, tym samym chroniąc instalację grzewczą (kotły i piece c.o.) oraz instalację wodociągową przed uszkodzeniem.

Filtr do uzdatniania gorącej wody – pozbądź się osadu na dobre

Należy pamiętać, że wybierając rodzaj filtra do swojego domu zawsze warto zapytać o radę jednego z ekspertów w naszym sklepie. Wybór urządzenia najlepiej filtrującego wodę zależy od wielu czynników i często sami nie mamy wystarczającej wiedzy w tej kwestii. Decydujące są zawsze indywidualne parametry każdego domostwa. Często zdarza się, że wybrany przez Ciebie system filtrów pomimo prawidłowej specyfikacji będzie nieodpowiedni do Twojego domu. Eksperci z naszego sklepu online chętnie doradzą i pomogą w podjęciu dobrej decyzji.