Filtry prysznicowe 

7 produktów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Filtry prysznicowe do wody

Wracając po ciężkim dniu pracy, szczególnie latem, marzymy o chłodnym prysznicu. Zimą zaś czekamy z utęsknieniem na gorącą strugę wody. Kąpiel pozwala w końcu nie tylko zmyć z siebie brud nagromadzony w ciągu całego dnia, ale także schłodzić się lub zrelaksować. Nie zawsze jednak jesteśmy świadomi, co znajduje się w wodzie, którą się oblewamy. W tym pomóc nam mogą filtry prysznicowe.

Filtry prysznicowe – źródło czystszej wody

Woda dostarczana miejskimi wodociągami musi być odpowiednio uzdatniana. Czynność ta ma za zadanie usunięcie lub spowolnienie namnażania wielu drobnoustrojów chorobotwórczych. Aby osiągnąć taki efekt, korzysta się związków chloru. Ma on jednak pewne właściwości, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Przede wszystkim jego wysokie stężenie może źle wpływać na naszą skórę, która po kontakcie z chlorowaną cieczą może się nadmiernie wysuszać. Innym zagrożeniem wynikającym z nadmiernej ekspozycji na chlor mogą być podrażnienia spojówek oraz dróg oddechowych. Największy kontakt z wodą mamy właśnie podczas kąpieli. Dlatego przydatnym sprzętem są filtry prysznicowe. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów oraz wkładów filtrujących oferowane w sklepie produkty pozwalają związać dużą część zanieczyszczeń. Ich kompaktowe rozmiary i łatwość montażu sprawiają, że instalacją może zająć się nawet laik.

Filtry prysznicowe idealnie sprawdzą się w każdej łazience i pozwolą na odczuwalną poprawę jakości wody.

Zawarte w wodzie chlor i metale ciężkie mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie zarówno po spożyciu ich w wodzie pitnej, jak i po przyswojeniu przez skórę w trakcie kąpieli. Mycie w twardej, zanieczyszczonej chlorem i metalami ciężkimi wodzie, w szczególności u wrażliwych osób powoduje zaczerwienienia na skórze oraz nieprzyjemne uczucie swędzenia i wysuszenia. Co więcej, twarda woda wpływa też na włosy, pozbawiając je blasku i sprawiając, że są suche i łamliwe.

Filtr do prysznica – dlaczego warto go mieć?

Dla każdego z domowników łazienka jest miejscem, które odwiedza, aby się umyć. W gorącej wodzie zmywamy ze skóry brud, osad oraz resztki wszystkich substancji, które nagromadziły się na niej w ciągu dnia. Jeżeli woda płynąca z kranu pod prysznicem zawiera szkodliwe związki chemiczne, zamiast miłego uczucia świeżości i czystości po kąpieli musimy borykać się z wysuszoną, swędzącą i zaczerwienioną skórą. Oznacza to, że najwyższy czas zainwestować w filtr do prysznica.

Filtr prysznicowy zmiękczający wodę – odczuj różnicę na własnej skórze

Jeżeli problem twardej wody dotyczy także Twojej łazienki, koniecznie sprawdź naszą ofertę i wybierz filtr prysznicowy zmiękczający wodę. Prosty w montażu oraz niedrogi w eksploatacji filtr pod prysznic cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów. Już po pierwszej kąpieli odczujesz różnicę - zniknie uczucie pieczenia, swędzenia i zaczerwienienia. Włosy nie będą już suche, łamliwe i pozbawione blasku. Na łazienkowej armaturze nie pojawi się więcej białawy nalot i rdzawe przebarwienia. Filtr prysznicowy sprawi, że kąpiel będzie wyjątkową chwilą relaksu bez przykrych konsekwencji.

Filtr pod prysznic – z nim kąpiel stanie się przyjemnością

By zapewnić prawidłowe działanie filtra do prysznica, należy stosować oraz regularnie wymieniać w nim wkłady. Wkłady do filtrów prysznicowych dostępne w naszej ofercie mogą poza chlorem i metalami ciężkimi, takimi jak arsen, kadm, ołów i rtęć usuwać także związki fenolu i benzenu, substancje organiczne, a także do 85% pestycydów chloropochodnych. Poza tym część wkładów prysznicowych może w trakcie filtracji  nasycać wodę mikroelementami.

Filtr prysznicowy – jak przebiega montaż?

Montaż filtra prysznicowego zmiękczającego wodę jest prosty i bezproblemowy, nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w tej kwestii. Do instalacji nie trzeba specjalistycznych narzędzi. Filtr pod prysznic należy zamontować między wężem a słuchawką prysznicową lub między wężem a baterią prysznicową. Filtr do słuchawki prysznicowej wyróżnia się wydajnością. Przeciętnie wystarcza na około 6 miesięcy, jednak czas ten może się nieco wydłużyć lub skrócić w zależności od tego, jak często bierzemy prysznic.

Filtr do słuchawki prysznicowej – zdrowe kąpiele dla całej rodziny

Na pierwszy rzut oka cena filtra prysznicowego może wydać się wygórowana, jednak pamiętaj, że w zamian otrzymujesz gwarancję kąpieli w miękkiej i pozbawionej szkodliwych substancji wodzie. Filtr do słuchawki prysznicowej z pewnością przyda się każdemu, kto chociaż raz odczuł na własnej skórze suchość i swędzenie po kąpieli. Z filtra prysznicowego skorzystają także dzieci, w tym przede wszystkim noworodki. Zadbaj o zdrowie swoich najbliższych, wybierając sprawdzony filtr do prysznica z naszego sklepu internetowego.