Sól tabletkowa 

4 produktów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Sól w tabletkach

Twarda woda potrafi uprzykrzyć życie. Zdajemy sobie z tego sprawę szczególnie w momentach awarii naszych sprzętów AGD. Ale czym właściwie jest i dlaczego tak niszcząco działa na nasze urządzenia? Głównie odpowiedzialne za twardość wody są kationy magnezu i wapnia. Im wyższe ich stężenie w wodzie, tym woda jest bardziej twarda. Na twardość całkowitą wody składa się węglanowa i niewęglanowa twardość wody. Twardość węglanowa jest nietrwała. Można się jej pozbyć w prosty sposób – wystarczy zagotować wodę. Dzięki obróbce termicznej wytwarza się widoczny gołym okiem osad w postaci unoszących się do góry drobinek, które po chwili opadają na dno czajnika.

Sól tabletkowa do zmiękczania wody

Twardości trwałej, czyli niewęglanowej jest o wiele trudniej się pozbyć. Zawarte w niej chlorki, siarczany czy azotany utrzymują się w wodzie nawet pomimo poddania jej obróbce termicznej. Tym, co bezpośrednio możemy zaobserwować, a świadczy o wysokim stopniu twardości wody, jest trudność w rozpuszczaniu się środków czystości i detergentów. Aby doprać nasze pranie, musimy sypać do komory pralki o wiele więcej proszku, zaś zmywarka potrzebuje większej ilości detergentu, by wyjęte naczynia były czyste. Twarda woda bezpośrednio wpływa na codzienne czynności i komfort życia. W czajniku osadza się kamień, pralka czy zmywarka wymagają częstej konserwacji i zużywają więcej detergentów, a sprzątane zabrudzonych powierzchnie jest bardziej pracochłonne, ponieważ skuteczne rozprowadzenie środków czyszczących jest utrudnione, więc zużywamy ich więcej. Wytrącanie się kamienia kotłowego również niesie za sobą poważne konsekwencje dla naszych sprzętów domowych. O tym, że stopień twardości wody jest wysoki, możemy bardzo łatwo się przekonać. Oprócz osadu w czajniku, bojlerze, czy na ściankach kotłów grzewczych, każda powierzchnia, która ma kontakt z wodą, ma charakterystyczny nalot.

Osadzający się kamień bezpośrednio wpływa na wydajność naszych instalacji grzewczych. Jeśli w porę nie zareagujemy, to możemy doprowadzić do poważnych awarii, które niestety będą wymagały dużych nakładów finansowych.

Jeśli woda w naszym gospodarstwie domowym wykazuje duży stopień twardości, warto rozważyć opcję uzdatniania. Dzięki temu ochronimy nasze instalacje i urządzenia przed szkodliwymi czynnikami.

Sól tabletkowa do uzdatniania wody – czy jest skuteczna?

Do skutecznych środków uzdatniających wodę zalicza się sól w tabletkach. Warto podkreślić, że sól tabletkowa sama w sobie nie zmiękcza wody, ale jest niezbędna w procesie wymiany jonowej, który do tego prowadzi. W dużym skrócie wygląda to tak, że woda zawierająca duże stężenie wapnia i magnezu, które są odpowiedzialne za stopień twardości wody, zamieniana jest na neutralne jony sodu, znajdujące się na złożu filtracyjnym. Tym samym cząsteczki odpowiedzialne za twardość wody pozostają na złożu, natomiast poddana procesowi zmiękczania woda przedostaje się dalej przez instalację do naszych domów i mieszkań. Sól tabletkowana odgrywa w tym procesie istotną rolę. Właściwie powodzenie tej operacji nie miałoby bez niej szansy na powodzenie.

Korzyści ze stosowania soli tabletkowej do zmiękczania wody

Oprócz skutecznego zmiękczania wody, sól do stacji uzdatnia wody, chroni instalacje przed kamieniem kotłowym, zmniejsza zużycie wody, detergentów, proszków do prania, środków czyszczących, płynów do zmywarek, szamponu czy mydła, widocznie redukuje ilość gromadzącego się na powierzchniach kabin prysznicowych, armaturze, czy płytkach ceramicznych osadu, i co nie mniej ważne – wydłuża życie naszego sprzętu AGD.

Dostępna w naszym sklepie sól zmiękczająca do wody jest pozbawiona zapachu i całkowicie bezpieczna w użyciu. Gwarantuje zachowanie wysokich standardów czystości. Możecie wybierać spośród różnych gramatur – 25 kg, 250 kg, 500 kg, czy 1000 kg.