Wkłady do filtrów prysznicowych 

4 produktów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Skuteczne wkłady do filtrów prysznicowych

Myśląc o filtrach do wody, zazwyczaj zakładamy, iż będziemy ich używać do uzdatniania płynu przeznaczonego do picia. Wynika to z przeświadczenia, że dopiero wchłonięcie zanieczyszczeń może być dla nas szkodliwe. Nic bardziej mylnego. Dlatego istotne są wkłady do filtrów prysznicowych i same filtry.

Dlaczego tak ważne są wkłady do filtrów prysznicowych?

Zanieczyszczenia wody mogą być między innymi mechaniczne (na przykład piasek i muł) oraz biologiczne (wszelkiego rodzaju wirusy, bakterie i grzyby). Nie zapominajmy jednak również o chlorze, który stosowany jest jako środek zapobiegający rozwojowi bakterii. Jego nadmiar może jednak prowadzić do podrażnień skórnych. Podczas gorącej kąpieli, opary chloru mogą podrażniać błony śluzowe nosa i ust, a także oczy. Wkłady do filtrów prysznicowych skutecznie temu zapobiegają. Prócz chloru zatrzymują one inne związki drażniące mogące znajdować się w wodzie, jak i metale ciężkie, materię organiczną, a nawet pestycydy.

Oferowane w naszym sklepie internetowym wkłady do filtrów prysznicowych idealnie sprawdza się w domu i pozwolą relaksować się bez obaw o zdrowie.

Negatywny wpływ na nasze zdrowie ma zarówno spożywanie zawartego w wodzie kranowej chloru i metali ciężkich, jak i przyjmowanie go przez skórę. Mycie w twardej, zanieczyszczonej chlorem i innymi szkodliwymi związkami chemicznymi w wodzie podrażnia i wysusza naszą skórę. Jest również przyczyną innych problemów zdrowotnych oraz może powodować wypadanie włosów.

Filtr prysznicowy poprawi jakość każdej kąpieli

Łazienka jest miejscem, do którego wchodzimy codziennie po to, aby się umyć. Biorąc prysznic liczymy, że oczyścimy naszą skórę z brudu i szkodliwych substancji, które nagromadziły się na niej w ciągu dnia. Niestety, często zamiast miłego uczucia czystości i świeżości po kąpieli musimy borykać się z suchą i swędzącą skórą oraz wysuszonymi i łamliwymi włosami. Przyczyną tych wszystkich dolegliwości najczęściej jest twarda woda.

Rozwiązaniem problemu twardej wody w łazience jest filtr prysznicowy. Prosty montaż i niedrogie wkłady – filtr prysznicowy zyskuje w Polsce coraz szersze grono zwolenników. Pozytywne efekty kąpieli w miękkiej wodzie odczujesz na swojej skórze już po pierwszym kąpieli. Po wyjściu spod prysznica na skórze nie pojawi się białawy nalot świadczący o przesuszeniu, a włosy odzyskają blask i nie będą się łamać.

Ważną informacją dla borykających się z problemem zanieczyszczonej wody pod prysznicem jest fakt, że wkłady do filtrów prysznicowych dostępne w naszej ofercie mogą poza chlorem i metalami ciężkimi, takimi jak arsen, kadm, ołów i rtęć usuwać także substancje organiczne, związki fenolu i benzenu, a także do 85% pestycydów chloropochodnych. Dodatkowo niektóre wkłady do filtrów prysznicowych nasycają wodę kolagenem i witaminami.

Wkłady do filtrów prysznicowych – w trosce o zdrowie całej rodziny

Jak często wymieniać wkłady? Filtr prysznicowy wymaga zamontowania nowego wkładu po około 6 miesiącach użytkowania, jednak ten czas może się wydłużyć lub skrócić w zależności od częstotliwości kąpieli. Warto dodać, że montaż filtra prysznicowego nie stwarza problemów, nawet niedoświadczonym użytkownikom. Miejscem do zamontowania filtra jest zazwyczaj odcinek między wężem a słuchawką lub między wężem a baterią prysznicową. Zadbaj o zdrowie całej rodziny, inwestując w wysokiej jakości wkłady do filtrów prysznicowych dostępne w naszym sklepie internetowym.