Aquafilter 

50 produktów
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 50 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 50 elementów

Aquafilter – filtry do wody

Filtrowanie wody jest procesem niezbędnym zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w obiektach publicznych czy przemyśle. Dzięki odpowiednim technologiom są możliwe filtrowania mechanicznych i chemicznych zanieczyszczeń oraz dezynfekcja mikrobiologiczna za pomocą lamp UV czy uzdatnianie przez wyeliminowanie niekorzystnych związków. W systemach filtrowania wody specjalizuje się firma Aquafilter. Dostarcza ona na rynek produkty umożliwiające przystosowanie medium do procesów technologicznych czy spożycia lub na potrzeby użytkowe w domach jednorodzinnych.

Aquafilter – filtry mechaniczne i systemy odwróconej osmozy

Filtry Aquafilter tworzą szeroką grupę produktów o zróżnicowanym przeznaczeniu i możliwościach oczyszczania medium. Podstawę asortymentu stanowią systemy odwróconej osmozy, zarówno siedmio-, pięcio-, cztero-, trzy- jak i dwustopniowe. Są to przeważnie systemy podzlewozmywakowe wyposażone w system kapilarny i nowoczesne wkłady liniowe typu „TWIST”. Przykładowy czterostopniowy filtr Aquafilter eliminuje z wody zanieczyszczenia stałe, zmiękcza wodę i odżelazia, usuwa zanieczyszczenia biologiczne oraz redukuje cząsteczki różnego typu (mechaniczne, chemiczne, biologiczne) o wielkości do 0,02 mikrona.

Aquafilter to doskonałe filtry do kuchni w domach jednorodzinnych, a także dla niektórych gałęzi przemysłu, takich jak spożywcza czy farmaceutyczna.

Korpusy i inne filtry Aquafilter

Aquafilter jest też producentem filtrów mechanicznych oraz szerokiej gamy korpusów, przeznaczonych do montażu narurowego. Można w nich umieszczać dowolnego typu wkłady, co pozwala dostosować sposób oczyszczania wody do jej pierwotnego składu. Produkowane przez firmę Aquafilter filtry narurowe są dostępne w wielu wariantach, także z przeźroczystą obudową, która pozwala optycznie kontrolować stan wkładu. W sprzedaży mamy między innymi korpusy Aquafilter:

  • do gorącej wody;
  • z głowicą i by-passem;
  • z manometrem;
  • z mosiężną wtopką;
  • typu slim
  • i wiele innych.

Produkty Aquafilter uzupełniają też wkłady piankowe, siatkowe i sznurkowe oraz stacje uzdatniania wody przeznaczone między innymi do odkamieniania.