Azotany 

3 produktów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Podejrzewasz, że w wodzie, którą codziennie pijesz Ty i Twoje dzieci mogą znajdować się podwyższone zawartości azotanów i azotynów? Jak najszybciej sprawdź jakość wody w domu, wykorzystując do tego tester. Azotany i azotyny w nadmiernych ilościach mogą doprowadzić do sinicy, niedokrwistości, zaburzeń funkcjonowania jelit oraz nowotworów. Warto zatem przetestować wodę w kranie pod tym właśnie kątem, wykorzystując do tego tester azotanów.

Tester azotanów – sprawdź, czy Twoja woda jest zdatna do picia

Azotany w małych i dopuszczonych przez Unię Europejską stężeniach są bezpieczne dla człowieka i spotykane w jedzeniu, które kupujemy w sklepach. Są obecne przede wszystkim w warzywach jako efekt stosowania użyźniających nawozów mineralnych. Za sprawą nawozów mogą również trafić do wód powierzchniowych i znaleźć się w wodzie wodociągowej. Jeżeli sądzisz, że mogły trafić także do wodociągów w Twojej okolicy, koniecznie kup tester azotanów w wodzie dostępny w naszej ofercie i przekonaj się, czy Twojej rodzinie nie grozi realne niebezpieczeństwo.

Tester azotanów w wodzie – pomoże wykryć potencjalne zagrożenie dla zdrowia

Azotany mogą również pojawić się w wodzie studziennej, w szczególności na terenach rolniczych, gdzie dominują pola uprawne. Często trafiają do wody pitnej także jako rezultat nieszczelnej instalacji szamba. Azotany w wodzie pitnej mogą doprowadzić do stanu niedotlenienia krwi, który jest wyjątkowo niebezpieczny dla noworodków. Brak prawidłowego transportu tlenu w układzie krwionośnym dziecka prowadzi do sinicy. Przed przygotowaniem pierwszego napoju dla nowonarodzonej pociechy zastosuj więc tester, azotany mogą pojawić się w wodzie o każdej porze roku.

Wybierz tester z naszej oferty. Azotany są niebezpieczne!

Znacznie szkodliwsze dla naszego zdrowia są jednak azotyny, które mają silne właściwości kancerogenne i zwiększają ryzyko rozwoju nowotworu żołądka. Na szczęście istnieją sprawdzone metody, dzięki którym można skutecznie usunąć azotany i azotyny z wody. Są to: wymiana jonowa, odwrócona osmoza oraz metody biologiczne. Podejrzewając skażenie wody tymi substancjami, koniecznie kup tester azotanów, a następnie zwróć się do jednego z naszych ekspertów, by wybrać konkretne rozwiązanie.

Wymiana jonowa do redukcji stężenia jonów azotanowych przeprowadzana jest przy użyciu żywicy jonowymiennej, Jak sama nazwa wskazuje, występujący w wodzie azot jest wymieniany na chlor. Urządzenia działające na zasadzie wymiany jonowej działają w podobny sposób, jak filtry zmiękczające wodę.

Innym sposobem jest odwrócona osmoza, która po prostu usuwa z wody wszystkie jej składniki wraz z azotanami. Jest to metoda przede wszystkim do uzdatniania wody w kuchni. Jeżeli nie wiesz, którą metodę wybrać, nasz ekspert, na podstawie wyniku z testera azotanów w wodzie podpowie Ci najlepszy sposób na uzdatnienie wody w Twoim domu.