Zmiękczające 

5 produktów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Złoża zmiękczające

Przy pomocy filtrów i wykorzystywanych w nich złóż można polepszyć rozmaite parametry wody. Myśląc o oczyszczaniu cieczy, myślimy jednak zazwyczaj o bakteriach, wirusach lub piaski i mule. Oczyszczać wodę możemy jednak również z innych związków chemicznych, które mogą powodować na przykład powstawanie kamienia. Do tego służą właśnie złoża zmiękczające.

Kiedy przydatne są żywice zmiękczające?

Zapewne każdemu zdarzyło się ujrzeć biały lub żółtawy nalot na dnie czajnika, lub nawet pływające płatki w herbacie. Jest to tak zwany kamień wydzielający się z wody podczas jej gotowania. Za jego powstawanie odpowiedzialne są przede wszystkim jony wapnia i magnezu. W rozsądnych ilościach są one wręcz konieczne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, jednakże w nadmiarze mogą powodować pewne problemy. U osób wrażliwych mogą przez nie pojawiać się kamienie lub piasek w nerkach. Twarda woda może również negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie niektórych urządzeń, takich jak na przykład bojlery czy kaloryfery. Odkładające się na ich ściankach złogi kamienia mogą doprowadzić nie tylko do zmniejszenia się ich pojemności, ale także do znacznie większego poboru energii. Złoża zmiękczające pomagają pozbyć się tego problemu poprzez wiązanie nadmiaru magnezu oraz wapnia w wodzie.

Oferowane w naszym sklepie internetowym żywice zmiękczające spełniają normy pozwalające na kontakt z wodą pitną i mogą być stosowane w gospodarstwach domowych oraz zakładach przemysłowych. Wszelkie dostępne tu produkty pochodzą od sprawdzonych producentów.