Aluminium 

1 produkt
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak szkodliwe może być aluminium dla naszego organizmu. Nadmiar może się odkładać w różnych narządach i powodować przede wszystkim uszkodzenia płuc i choroby neurologiczne. Uważać powinni też pacjenci dializowani ze względu na ryzyko wystąpienia encefalopatii podializowej. Jeżeli podejrzewasz, że Ty i Twoi najbliżsi jesteście narażeni na nadmiar tego pierwiastka, koniecznie wyposaż się w tester aluminium.

Tester aluminium w wodzie – do czego jest Ci potrzebny

Aluminium to przyjęta na początku XIX wieku powszechna nazwa glinu. Organizm zdrowego człowieka asymiluje glin przez wątrobę, a nadmiar wydalany jest  z moczem. Jeżeli w naszym organizmie występuje prawidłowy bilans wszystkich niezbędnych pierwiastków chemicznych, wówczas glin nie stanowi zagrożenia dla jego prawidłowego funkcjonowania. Normy zalecają dziennie dawki glinu nieprzekraczające 45 mg.

Człowiek przyjmuje glin wraz z wodą pitną, pożywieniem, lekami i kosmetykami. Największe stężenie aluminium można znaleźć w:

 • herbacie,
 • zbożach,
 • czarnym pieprzu,
 • mące,
 • cukrze,
 • żywności przechowywanej w puszkach.

Tester aluminium – co powoduje nadmiar glinu w organizmie

Stosując tester aluminium w wodzie sprawdzisz, czy woda, z której korzystasz jest bezpieczna. Nadmiar glinu może zaburzać pracę układu nerwowego człowieka, blokować niektóre enzymy oraz wchodzić w reakcje z DNA w komórkach tkanek nerwowych. Są to uszkodzenia nieodwracalne, w konsekwencji prowadzące do zaburzeń pamięci, koncentracji i równowagi, zwapnienia tkanek i niedokrwistości błon komórkowych.

Tak jak inne pierwiastki, glin także może przenikać i zanieczyszczać wodę. Pomiar poziomu aluminium w wodzie powinny wykonać osoby poddawane dializom. Są one bowiem szczególnie narażone na ryzyko wystąpienia negatywnych skutków nadmiaru aluminium. Efektem może być pojawienie się encefalopatii podializowej objawiającej się drżeniem mięśni, zaburzeniem koordynacji ruchowej, tikami nerwowymi oraz demencją.

Jeżeli w Twoim domu mieszka dziecko i obawiasz się o jego prawidłowy rozwój, może ci się przydać tester aluminium. Nadmiar glinu obciąża wątrobę, co jest niebezpieczne szczególnie dla dzieci i młodzieży. W organizmie, który jeszcze rośnie nadmiar tego pierwiastka może doprowadzić do zatrzymania rozwoju wątroby oraz rozrostu układu kostnego. Rozrost układu kostnego może być groźny także dla osób, które spożywają duże dawki aluminium, a przy tym doznały złamań kości lub cierpią na odwapnienie kości.

Pomiar poziomu aluminium w wodzie – zadbaj o zdrowie swoich najbliższych

Jeżeli cierpisz, na którąś z poniższych chorób, a dotychczasowe badania lekarskie nie znalazły przyczyny dolegliwości, warto przeprowadzić pomiar poziomu aluminium w wodzie. Nierzadko bowiem zdarza się, że te bardzo powszechne symptomy są wywoływane przez nadmiar glinu w wodzie, są to najczęściej:

 • nadpotliwość,
 • osłabienie,
 • nudności,
 • zaburzenia pracy układu pokarmowego,
 • niedokrwistość.

Kupując tester aluminium w wodzie dostępny w naszej ofercie robisz pierwszy krok do zapewnienia zdrowego i nietoksycznego otoczenia swoim najbliższym. Nie pozwól, aby nadmiar glinu spowodował nieodwracalne zmiany neurologiczne u Twoich dzieci. Zadbaj o ich prawidłowy rozwój, wybierając najlepszy asortyment z naszego sklepu internetowego.