Wkłady mineralizujące 

11 produktów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

Wkłady mineralizujące do filtrów do wody

Woda, która dociera do naszych mieszkań i gospodarstw domowych, często ma dziwny zapach i smak. Narzekamy, że aby napić się zwykłej wody, musimy korzystać z tej butelkowanej, a najlepiej mineralnej. Nie jest to zjawisko rzadkie – szczególnie w dużych miastach, gdzie instalacje nie były wymieniane od dziesiątków lat. Woda dociera do nas tymi samymi starymi i zardzewiałymi rurami, co do naszych pradziadków. Jej czystość też pozostawia wiele do życzenia – podczas badań często wykrywa się zbyt duże stężenie metali ciężkich, które są szkodliwe dla naszego organizmu. Jak temu zaradzić? Decydując się na system uzdatniający wodę. Metod jest kilka. Jedną z nich jest odwrócona osmoza.

Mineralizator wody w odwróconej osmozie

To skuteczna metoda na pozbycie się zanieczyszczeń znajdujących się w naszej wodzie pitnej. Filtracja polega na tym, że woda przepływająca pod ciśnieniem przepływa przez membranę, która działa niczym sito – zatrzymuje na swojej powierzchni szkodliwe związki chemiczne, zanieczyszczenia czy drobnoustroje, a przedostaje się tylko krystalicznie czysta woda zdatna do spożycia. Aby woda była jak najbardziej bogata w cenne dla organizmu człowieka minerały, stosuje się wkłady mineralizujące do filtrów do wody. Dlaczego? Oczyszczana woda zostaje pozbawiona również takich pierwiastków jak wapń, magnez, czy sód. Dlatego, aby woda była nie tylko wolna od zanieczyszczeń, ale również bogata w mikro i makroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, stosuje się specjalne wkłady mineralizujące (mineralizator wody).
Wkłady liniowe dostępne w naszym sklepie internetowym pasują do większości filtrów obecnych na rynku. Co więcej, są łatwe w wymianie czy montażu, dlatego nie musimy się obawiać, że nie będziemy potrafili ich wymienić samodzielnie. Wszystkie produkty, które oferujemy, nadają się do kontaktu z wodą pitną i mają wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty.