Reduktory i Filtroreduktory 

13 produktów
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów

Reduktory ciśnienia wody

Reduktory ciśnienia wody odgrywają bardzo ważną rolę w instalacjach oczyszczania wody. W dużym skrócie ich działanie polega na uregulowaniu ciśnienia do poziomu, który będzie bezpieczny zarówno dla instalacji, ponieważ umożliwia jego kontrolę, zabezpiecza przed awariami oraz minimalizuje straty wody. Jeśli zastanawiasz się, czy warto w nie inwestować, to istnieje tylko jedna prawidłowa odpowiedź – zdecydowanie tak. Dzięki filtroreduktorom wody nie musimy obawiać się o naszą instalację.

Regulator ciśnienia wody - jak wybrać?

Przed zakupem reduktora ciśnienia wody, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, między innymi: rozmiar, materiał wykonania, filtr oraz manometr. Jeśli chodzi o rozmiar, to oczywiście musimy go dopasować do średnicy rury doprowadzającej. Warto podkreślić, że niezależnie od rozmiaru, wysokiej jakości reduktory posłużą nam od kilku do nawet kilkunastu lat. Oczywiście pod warunkiem, że będą odpowiednio dobrane oraz założone. Drugim ważnym czynnikiem, jest materiał, z którego regulator jest wykonany. W naszym sklepie internetowym można znaleźć solidne i niezawodne korpusy z mosiądzu. Elementy, które mogą ulec zużyciu, wykonane są ze stali nierdzewnej. Materiały posiadają niezbędne atesty i są nietoksyczne. Co więcej, reduktory ciśnienia wody mogą pracować w każdym położeniu: poziomym, pionowym, a nawet ukośnym. Niektóre sprzęty wyposażone są w manometry, inne są dostosowane do jego montażu. Czym jest manometr? W uproszczeniu to przyrząd służący do pomiaru ciśnienia wody.

Filtroreduktory do wody

Reduktory wyposażone w manometr są uznawane za bardziej bezpieczne, precyzyjne i efektywniejsze. Jeśli chodzi o filtry, to odgrywają bardzo ważną rolę w instalacjach – chronią je przed gromadzeniem się zanieczyszczeń, które w konsekwencji mogą powodować uszkodzenie sprzętu i awarie.
Oferujemy szeroki wybór regulatorów ciśnienia wody, które zadbają o Twoją instalację.

Kiedy zastosować reduktor ciśnienia wody ½ cala, a kiedy ¾ cala?

Pomimo, że reduktor ciśnienia wody nie jest obowiązkowym elementem każdej instalacji wodnej, istnieje szereg sytuacji, w których warto go zainstalować. Są to przede wszystkim instalacje, w których ciśnienie spoczynkowe wynosi powyżej 5 barów lub ciśnienie robocze przekracza dopuszczalną wartość. Wielkość reduktora dobierana jest w taki sposób, aby pasował do rury odprowadzającej. Można zatem zastosować reduktor ciśnienia wody ½ cala, ¾ cala bądź taki o średnicy 1 cala, w zależności od parametrów naszej instalacji.

Wybierając odpowiedni reduktor ciśnienia wody warto także zwrócić uwagę na rodzaj nastawy. W tańszych modelach zazwyczaj nie ma możliwości, aby samodzielnie ustawić parametry ich pracy. W droższych modelach można dobrać parametry w taki sposób, aby najlepiej spełniały nasze wymogi. Ma to szczególnie duże znaczenie w instalacjach, gdzie ciśnienie wyjściowe wody zawsze było na bezpiecznym poziomie. Reduktor ciśnienia wody można zamontować zarówno centralnie, czyli za głównym zaworem i filtrem, lub strefowo, czyli tuż przy bojlerze.