Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności serwisu.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Reduktory i Filtroreduktory 

12 produktów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Reduktory ciśnienia wody

Reduktory ciśnienia wody odgrywają bardzo ważną rolę w instalacjach oczyszczania wody. W dużym skrócie ich działanie polega na uregulowaniu ciśnienia do poziomu, który będzie bezpieczny zarówno dla instalacji, ponieważ umożliwia jego kontrolę, zabezpiecza przed awariami oraz minimalizuje straty wody. Jeśli zastanawiasz się, czy warto w nie inwestować, to istnieje tylko jedna prawidłowa odpowiedź – zdecydowanie tak. Dzięki filtroreduktorom wody nie musimy obawiać się o naszą instalację.

Regulator ciśnienia wody - jak wybrać?

Przed zakupem reduktora ciśnienia wody, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, między innymi: rozmiar, materiał wykonania, filtr oraz manometr. Jeśli chodzi o rozmiar, to oczywiście musimy go dopasować do średnicy rury doprowadzającej. Warto podkreślić, że niezależnie od rozmiaru, wysokiej jakości reduktory posłużą nam od kilku do nawet kilkunastu lat. Oczywiście pod warunkiem, że będą odpowiednio dobrane oraz założone. Drugim ważnym czynnikiem, jest materiał, z którego regulator jest wykonany. W naszym sklepie internetowym można znaleźć solidne i niezawodne korpusy z mosiądzu. Elementy, które mogą ulec zużyciu, wykonane są ze stali nierdzewnej. Materiały posiadają niezbędne atesty i są nietoksyczne. Co więcej, reduktory ciśnienia wody mogą pracować w każdym położeniu: poziomym, pionowym, a nawet ukośnym. Niektóre sprzęty wyposażone są w manometry, inne są dostosowane do jego montażu. Czym jest manometr? W uproszczeniu to przyrząd służący do pomiaru ciśnienia wody.

Filtroreduktory do wody

Reduktory wyposażone w manometr są uznawane za bardziej bezpieczne, precyzyjne i efektywniejsze. Jeśli chodzi o filtry, to odgrywają bardzo ważną rolę w instalacjach – chronią je przed gromadzeniem się zanieczyszczeń, które w konsekwencji mogą powodować uszkodzenie sprzętu i awarie.
Oferujemy szeroki wybór regulatorów ciśnienia wody, które zadbają o Twoją instalację.