Najlepsze filtry do wody - podpowiadamy jaki filtr wybrać

Dobór filtrów

Woda to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów diety, a ta która płynie z kranów w Naszych domach i mieszkaniach często pozostawia wiele do życzenia. Nie tylko ma nieprzyjemny smak i zapach, ale znajdują się w niej również niewidoczne dla oczu zanieczyszczenia. Zmorą jest także zawartość chloru, który nie tylko zakłóca smak wielu potraw, ale ma także negatywne oddziaływanie na Nasze zdrowie. Na szczęście aby poprawić jakość wody wcale nie trzeba inwestować w kosztowne i skomplikowane systemy do uzdatniania. Wystarczy jedynie dobrze zastanowić się jaki filtr do wody wybrać.

Jeśli okaże się, że Nasza woda jest twarda, niesmaczna i znajdują się w niej zanieczyszczenia mechaniczne, wówczas zakup odpowiedniego filtra wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem. Wiele osób zastanawia się, jaki filtr będzie najlepszy, zwłaszcza, że na rynku możemy zetknąć się z różnego rodzaju urządzeniami filtrującymi. Aktualnie największą popularnością cieszą się filtry mechaniczne i węglowe, ale producenci oferują nam również filtry odwróconej osmozy, antybakteryjne, zmiękczające wodę oraz eliminujące z niej żelazo.

Zastanawiając się, jaki filtr do wody wybrać, warto wiedzieć, że dobór tego rodzaju urządzeń powinien być poprzedzony dokładną analizą wody. Kompleksowymi badaniami laboratoryjnymi zajmują się między innymi stacje Sanepidu ale można je zamówić również na stronie www.analizawody.pl. Takie badanie należy wykonać w szczególności w sytuacji gdy woda przeznaczona do spożycia jest czerpana z własnego ujęcia.

Gdy zdobędziemy już informacje na temat podstawowych parametrów wody, wówczas warto zastanowić się, czy uzdatniana ma być woda pobierana wyłącznie do picia czy w całym obiekcie. Nie bez znaczenia jest także fakt, jakimi filtrami będziemy oczyszczać wodę. Wybranie drugiego rozwiązania jest niewątpliwie znacznie bardziej kosztowne, zwłaszcza jeśli będziemy chcieli zainwestować w najlepsze filtry do wody. Koszt będzie mniejszy w przypadku wyboru urządzeń do uzdatniania wody jedynie w kilku punktach jej poboru.

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jakimi filtrami najlepiej oczyszczać wodę, wiele zależy od tego, jakie otrzymamy wyniki badań. W przypadku zbyt twardej wody konieczne może okazać się zastosowanie odpowiedniego zmiękczacza. Natomiast, gdy w wodzie zostaną wykryte zanieczyszczenia mechaniczne i chemiczne, wówczas najlepszymi filtrami do wody będą te z węglem aktywnym, które nie tylko poprawią jej smak, ale i zapach. Jeśli zależy nam, by uzyskać krystalicznie czystą wodę, bez minerałów, wtedy dobrą inwestycją powinien okazać się zakup filtra działającego na zasadzie odwróconej osmozy.

Na chwilę obecną największym zainteresowaniem cieszą się filtry do kuchni, które pozwalają oczyścić wodę do gotowania potraw, przygotowywania kawy i herbaty. Przy niedużym budżecie można zdecydować się na filtr dzbankowy. Chcąc posiadać bardziej profesjonalną domową stację uzdatniania wody, warto zastanowić się nad inwestycją w filtr mechaniczny, węglowy lub osmotyczny.


Informacje

DANE KONTAKTOWE


Ul. Słowackiego 28/1p
43-502 Czechowice-Dziedzice


33 4711248
512 038 276
572 771 505


biuro@filtrybb.pl

Poniedziałek-Piątek 8.00-15.00

PayPal