Systemy uzdatniania wody

Podpowiadamy jaki filtr wybrać

FORMULARZ DIAGNOSTYCZNY
UZDATNIANIE WODY

DANE OPISOWE

Parametry pompy

Ilość użytkowników

Miesięczne zużycie wody

Parametry

Parametry wody

Wartości normatywne

Twój wynik

Twardość

60-500 CaCO3/l

Żelazo

200 µg

Mangan

50 µg

pH

6,5 - 9,5

Bakterie coli

0 jtk/100 ml

Mętność

1 NTU

Barwa

15 mg Pt/l

Zapach

akceptowalny

Utlenialność

5 mg O2/l

Amoniak

0,5 mg NH4/l

Azotyny

0,5 mg NO2/l

Azotany

50 mg NO3/l

Chlorki

250 mg Cl/l

Powyższe parametry są bazowe i nie stanowią pełnego spektrum występujących w wodzie związków

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Sprzedawca Hydrochemia mgr Łukasz Zyskowski. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem- e-mail: biuro@filtrybb.pl, tel: 512 038 276

Uzdatnianie wody - dlaczego warto?

Woda to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów diety, jednak jakość wody, która płynie z kranów w Naszych domach i mieszkaniach często pozostawia wiele do życzenia. Często nie tylko ma nieprzyjemny smak i zapach, ale znajdują się w niej również niewidoczne dla oczu zanieczyszczenia. Zmorą jest także zawartość chloru, który nie tylko zakłóca smak wielu potraw, ale ma także negatywne oddziaływanie na Nasze zdrowie. Na szczęście aby poprawić jakość wody wcale nie trzeba inwestować w kosztowne i skomplikowane systemy do uzdatniania. Wystarczy jedynie dobrze zastanowić się jaki filtr do wody wybrać.

Jeśli okaże się, że Nasza woda jest twarda, niesmaczna i znajdują się w niej zanieczyszczenia mechaniczne, wówczas zakup odpowiedniego filtra wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem. Wiele osób zastanawia się, jaki filtr będzie najlepszy, zwłaszcza, że na rynku możemy zetknąć się z różnego rodzaju urządzeniami filtrującymi. Aktualnie największą popularnością cieszą się filtry mechaniczne i węglowe, ale producenci oferują nam również filtry odwróconej osmozy, antybakteryjne, zmiękczające wodę oraz eliminujące z niej żelazo.

Zastanawiając się, jaki filtr do wody wybrać, warto wiedzieć, że dobór tego rodzaju urządzeń powinien być poprzedzony dokładną analizą wody. Kompleksowymi badaniami laboratoryjnymi zajmują się między innymi stacje Sanepidu, ale można je również zamówić na stronie www.analizawody.pl. Takie badanie należy wykonać w szczególności w sytuacji gdy woda przeznaczona do spożycia jest czerpana z własnego ujęcia.

Uzdatniacze wody - czym kierować się przy wyborze?

Gdy zdobędziemy już informacje na temat podstawowych parametrów wody, wówczas warto zastanowić się, czy uzdatniana ma być woda pobierana wyłącznie do picia czy w całym obiekcie. Nie bez znaczenia jest także fakt, jakimi filtrami będziemy oczyszczać wodę. Wybranie drugiego rozwiązania jest niewątpliwie znacznie bardziej kosztowne, zwłaszcza jeśli będziemy chcieli zainwestować w najlepsze filtry do wody. Koszt będzie mniejszy w przypadku wyboru urządzeń do uzdatniania wody jedynie w kilku punktach jej poboru.

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jakimi filtrami najlepiej oczyszczać wodę, wiele zależy od tego, jakie otrzymamy wyniki badań. W przypadku zbyt twardej wody konieczne może okazać się zastosowanie odpowiedniego zmiękczacza. Natomiast, gdy w wodzie zostaną wykryte zanieczyszczenia mechaniczne i chemiczne, wówczas najlepszymi filtrami do wody będą te z węglem aktywnym, które nie tylko poprawią jej smak, ale i zapach. Jeśli zależy nam, by uzyskać krystalicznie czystą wodę, bez minerałów, wtedy dobrą inwestycją powinien okazać się zakup filtra działającego na zasadzie odwróconej osmozy.

Najpopularniejsze systemy uzdatniania wody

Na chwilę obecną największym zainteresowaniem cieszą się filtry do kuchni, które pozwalają oczyścić wodę do gotowania potraw, przygotowywania kawy czy herbaty. Przy niedużym budżecie można zdecydować się na filtr dzbankowy. Chcąc posiadać bardziej profesjonalną domową stację uzdatniania wody, warto zastanowić się nad inwestycją w filtr mechaniczny, węglowy lub osmotyczny.


Informacje

Kategorie