Lampy UV 

39 produktów
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 39 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 39 elementów

Lampa UV sterylizująca

Niejednokrotnie zdarzało się, że w mediach pojawiały się informacje o zanieczyszczeniu ujęć wody pitnej różnego rodzaju drobnoustrojami. Czasami były one bardziej szkodliwe, czasami mniej. Dlatego właśnie warto zainteresować się urządzeniami, które pomogą uzyskać pewność, że bakterie i wirusy mogące pojawić się w wodociągach nie zagrożą nam lub naszej rodzinie. Pomóc w tym mogą oferowane w naszym sklepie lampy sterylizujące UV.

Dlaczego lampy UV są skuteczne?

Promieniowanie ultrafioletowe (w skrócie UV) to rodzaj promieniowania magnetycznego niemożliwego do spostrzeżenia przez ludzkie oko. Wyróżnić można trzy rodzaje promieniowania: UV-A, UV-B oraz UV-C. Długotrwała ekspozycja na działanie pierwszego z nich uszkadza włókna kolagenowe, przyspieszając proces starzenia, a także może być przyczyną zaćmy. Promieniowanie UV-B stymuluje wytwarzanie w skórze witaminy D3, ale także może prowadzić do pojawienia się nowotworów. Tak samo UV-C ma działanie mutagenne. Promieniowanie ultrafioletowe podobnie oddziałuje na mikroorganizmy. Lampa UV prowadzi przede wszystkim do uszkodzenia ich sekwencji genetycznej, co uniemożliwia ich rozwój. Sprawia to, że odpowiednio długa ekspozycja na działanie tego promieniowania jest w stanie skutecznie pozbyć się bakterii i wirusów z wody bez wpływu na jej skład chemiczny. Promieniowanie nie wpływa na smak i zapach płynu.

Komu przydadzą się lampy sterylizujące UV?

Lampa UV do napromieniowywania wody to urządzenie, które sprawdza się niemal wszędzie. Od domków jednorodzinnych i kamienic, po biura i uczelnie. Z ich dobrodziejstw skorzystać mogą również zakłady przemysłowe i budynki użytku publicznego. Lampa UV sterylizująca jest gwarantem bezpieczeństwa mikrobiologicznego wody.

Oferowane w naszym sklepie urządzenia wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów, takich jak na przykład kwasoodporna stal nierdzewna. Pochodzą one od sprawdzonych dystrybutorów, co jest gwarancją ich jakości i bezawaryjnego funkcjonowania.