Zmiękczacze 

16 produktów
Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów
Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów

Zmiękczacze do wody

Jakość naszej wody ma niebagatelne znaczenie nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla żywotności naszych sprzętów AGD. Widoczny gołym okiem osad, który gromadzi się w czajniku, na powierzchni kabiny prysznicowej, wanny, umywalki czy w zlewie, jest nie tylko nieestetyczny, ale również świadczy o tym, że mamy do czynienia z twardą wodą. Gdy już zdamy sobie z tego sprawę, warto zainteresować się zmiękczaczami do wody, które pomogą nam rozwiązać ten problem i zadbać o nasze urządzenia, takie jak pralka czy zmywarka.

Filtry zmiękczające wodę

Metale, takie jak magnez czy sole wapnia, jeśli występują w dużym stężeniu, skutkują twardą wodą pitną, która wydobywa się z naszych kranów. Ma nieprzyjemny smak oraz zapach. Jednak oprócz tego, że nam nie smakuje, może przyczynić się do poważnych awarii naszych urządzeń AGD. Pralka lub zmywarka, w której wnętrzu osadza się kamień, nie tylko zużywa więcej energii elektrycznej, gorzej pracuje, ale również, jeśli w porę nie zareagujemy, możemy doprowadzić do powstania poważnych usterek, a co za tym idzie kosztownej naprawy. Co więcej, twarda woda może również wpłynąć na niedogodności związane z tak prozaicznymi czynnościami, jak mycie naczyń, czy skuteczne pozbywanie się plam z ubrań. Dlaczego? Środki myjące oraz detergenty gorzej się rozprowadzają, a co za tym idzie, gorzej pienią, co skutkuje gorszą jakością mycia np. naczyń i dopierania prania.

Co ma wspólnego ogrzewanie ze zmiękczaczem do wody? I jak jedno może wpływać na drugie?

Chociaż często nie wiążemy tych faktów z jakością naszej wody, to jej skład wpływa na koszty związane z ogrzewaniem w sezonie grzewczym. Kamień gromadzący się wewnątrz systemu cieplnego, zamiast uwalniać ciepło, zatrzymuje je wewnątrz. A to bezpośrednio odbija się na naszych rachunkach. Dlatego warto poszukać rozwiązania, które pozwoli nam zachować nasze oszczędności na cele, które będą dla nas przyjemnością, a nie koniecznością.
Zmiękczacze dostępne w naszym sklepie internetowym cechuje solidne wykonanie, niezawodność i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Stawiamy tylko na sprawdzonych producentów, których produkty spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Uzdatniacze do wody przydadzą się nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również w przedsiębiorstwach.
Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz rozwiązanie, które najlepiej rozwiąże Twoje problemy i w znaczący sposób poprawi jakość Twojej wody.

Jaki filtr zmiękczający do wody będzie dla ciebie odpowiedni

Istnieje kilka sposobów na skuteczne zmiękczanie wody zarówno w mieszkaniu, jak i w domu. Pierwszym z nich jest instalacja zestawu filtrów narurowych( 10” na jedno ujęcie np. pod kran kuchenny – te nie wymagają zbyt wielkiego montażu i zbyt wiele miejsca, te montowane na głównym dopływie do domu wymagają więcej miejsca) z wkładami zmiękczającymi wodę. Takie rozwiązanie praktycznie nie wymaga montażu oraz dodatkowej przestrzeni i w związku z tym jest szczególnie polecane do sezonowych domów letniskowych czy domków działkowych. Z upływem czasu filtr zmiękczający do wody ulega zużyciu, należy zatem pamiętać o systematycznej wymianie wkładów.

Drugi sposób na pozbycie się jonów wapnia z wody to zakup centralnego, automatycznego zmiękczacza wody. Pomimo relatywnie wyższej ceny, takie rozwiązanie pozwoli na zmiękczenie wody w całej instalacji. Sprawdza się to szczególnie dobrze w domach i mieszkaniach całorocznych, w których jednocześnie z wody korzysta kilka, a nawet kilkanaście osób (użytkowników urządzeń AGD, takich jak pralki, zmywarki, ekspresy do kawy, czajniki i żelazka). Wysoka wydajność systemu idzie w parze  z niskimi kosztami eksploatacji. Przeciętnie jest to kwota nie wyższa niż 20 zł na miesiąc. Sól tabletkowa do zmiękczacza to na naszym sklepie 36,99 za 25kg – średnie zapotrzebowanie na miesiąc dla 4 os. rodziny. Miękka woda oznacza także poprawę funkcjonowania instalacji CO, co również pozytywnie odbije się na rachunkach i domowym budżecie. (a także ochroni instalację i zamontowane na niej urządzenia, redukując osadzanie się kamienia)