Demineralizujące 

4 produktów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Złoża deminerlizujące

Tak zwana twarda woda to zmora niejednego gospodarstwa domowego i zakładu przemysłowego. Może mieć negatywny wpływ zarówno na zdrowie człowieka, jak i stan użytkowanego sprzętu. Pomocne w walce z powstającym z twardej wody kamieniem mogą być złoża demineralizacyjne.

Czym są złoża demineralizacyjne?

Złoża demineralizacyjne to specjalne wkłady do filtrów, które pomagają w oczyszczaniu wody z nadmiaru składników mineralnych przyczyniających się do jej „twardości”. Chodzi tu przede wszystkim o takie pierwiastki jak magnez i wapń. Są one z jednej strony niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, z drugiej zaś mogą przysparzać pewnych problemów. Spośród tych zdrowotnych, wspomnieć należy o kamieniach, które mogą wytworzyć się w nerkach na skutek nadmiernego spożycia magnezu i wapnia. Inna kwestia jest osadzanie się ich jonów na ścianach naczyń, takich jak garnki, czajniki, a również i w kotłach oraz kaloryferach. Może to prowadzić do ich awarii lub zwiększonej podaży na energię elektryczną.

Złoża demineralizacyjne oferowane w naszym sklepie internetowym charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz niezrównanymi właściwościami filtracyjnymi.