Wkłady zmiękczające 

14 produktów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów

Wkłady zmiękczające do filtrów wody

Zapewne wielokrotnie widziałeś biały nalot na dnie swojego czajnika lub obserwowałeś, jak żółtawy „łupek” dryfował w świeżo zagotowanej wodzie. Jest to tak zwany kamień, który prócz wątpliwych walorów estetycznych może także negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Na szczęście są sposoby na redukcję jego stężenia. Zmiękczanie wody w domu jest bardzo częstym procesem, do którego wykorzystywane są filtry z wkładami zmiękczającymi.

Do czego przydadzą się wkłady zmiękczające?

Tak zwany kamień osadzający się w naszym czajniku to nic innego, jak świadectwo twardości wody. Składają się na niego cząsteczki takich pierwiastków jak wapń i magnez. Samo w sobie ich występowanie w wodzie nie jest niczym złym. W końcu są to mikroelementy potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Gorzej jednak gdy ich stężenie jest zbyt duże. Spożywanie twardej wody może prowadzić do zalegania w nerkach piasku i wytwarzania się z niego kamieni nerkowych. Są to oczywiście skrajne przypadki. Twarda woda ma jednak zdecydowanie negatywny wpływ na stan instalacji wodociągowej oraz sprzętu AGD takiego jak na przykład pralki. Długotrwała ekspozycja na wodę z dużym stężeniem pierwiastków powodujących powstawanie kamienia może prowadzić do zmniejszenia efektywności sprzętu, a nawet jego awarii, dlatego tak istotne jest zmiękczanie wody w domu. 

Jak działają wkłady zmiękczające?

Woda z wodociągu zostaje przepuszczona przez aktywny filtr, który zatrzymuje jony wapnia oraz magnezu (najczęściej odpowiedzialne za powstawanie kamiennego nalotu). Sprawia to, że do naszych rur dostaje się woda odpowiednio zmiękczona. Jest ona wtedy gotowa do użycia nawet w czułych sprzętach AGD, a także bojlerach i kaloryferach, dla których twarda woda może być zabójcza.

Wkłady zmiękczające to idealne rozwiązanie dla osób z tendencją do powstawania kamieni nerkowych oraz tych, którzy lubią delektować się czystym smakiem kawy. Oferowane w naszym sklepie internetowym produkty charakteryzują się najwyższą jakością wykorzystanych materiałów oraz starannym wykonaniem. Filtry posiadają atesty Państwowego Zakładu Higieny zezwalające na ich kontakt z wodą pitną i korzystnie wpływają na zmiękczanie wody w domu.