20 cali 

4 produktów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Filtry do wody 20 cali

Filtry do wody są dobierane pod względem pojemności korpusu i objętości filtra. Te parametry decydują o tym, ile wody i w jakim czasie może oczyścić dane urządzenie. Wymiary filtrów są podawane w calach i stanowią produkcyjne standardy. Obok najpopularniejszych filtrów do wody 10-calowych dostępne są też nieco rzadziej montowane filtry do wody 20 cali. Standard ten oznacza, że korpus lub wkład ma wysokość 20 cali, czyli około 50,8 cm oraz średnicę wkładu 2,5 cala, czyli około 6,35 cm. Ponieważ ten drugi parametr jest identyczny jak w przypadku modeli 10-calowych, filtr do wody 20 cali zazwyczaj jest określany jako slim, czyli smukły, szczupły.

Jakie zalety ma filtr 20 cali?

W stosunku do modeli 10-calowych filtr 20 cali jest dwukrotnie wyższy i ma wkład o podwójnej objętości. W praktyce oznacza to, że może przefiltrować dwa razy więcej wody, zanim wkład zostanie wyeksploatowany i będzie wymagał wymiany. Takie rozwiązanie pozwala na rzadszą wymianę wkładu lub też umożliwia intensywniejsze korzystanie z wody w takim samym czasie. Inną zaletą, jaką mają filtry w standardzie 20 cali, jest możliwość montażu szeregowego, przy ekonomicznym wykorzystaniu miejsca. Taka instalacja jest wykonywana wtedy, gdy jest potrzebna filtracja kilkustopniowa. Umieszczenie w szeregu kilku korpusów wyposażonych we wkład filtra wody 20 cali pozwoli stworzyć efektywną stację uzdatniania i zajmie niewiele miejsca.

Czym wyróżnia się niebieski filtr do wody 20 cali?

W asortymencie mamy filtry do wody 20 cali z korpusem w neutralnym kolorze oraz niebieskim. Ten drugi ma nieznaczną przewagę nad przejrzystymi obudowami. Do jego zalet można zaliczyć:

  • wysoką wydajność;
  • kompatybilność z innymi korpusami 20 cali w montażu szeregowym;
  • możliwość montażu pojedynczo;
  • zapobieganie zjawisku fotosyntezy na wkładzie.

Szczególnie ta ostatnia cecha ma znaczenie przy wyborze filtrów 20 cali. Ograniczenie zjawiska fotosyntezy znacznie przedłuża żywotność filtra, co z kolei pozwala na rzadszą jego wymianę i zmniejsza koszty eksploatacji.

Zastosowanie filtrów 20 cali

Filtr do wody 20 cali znajduje zastosowanie w miejscach, w których przepływ wody oraz jej zużycie są większe. Dotyczy to przede wszystkim domów jednorodzinnych, w których często mieszka większa liczba osób i jest też więcej punktów poboru wody. Sprawdzi się też w małych biurowcach i firmach czy obiektach publicznych. Wkład filtra wody 20 cali może być różny zależnie od potrzeb procesu filtracji. W wymienionym standardzie są dostępne wkłady sznurkowe, węglowe i specjalistyczne, do zmiękczania wody czy usuwania z nich chemicznych zanieczyszczeń.