Membrany 

24 produktów
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów

Membrany filtracyjne

Czystość wody to istotne kryterium jakości życia. W końcu chyba dla każdego ważne jest bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i najbliższym. Jednymi z najskuteczniejszych sposobów jego zapewnienia w przypadku wody, są membrany filtracyjne.

Membrany osmotyczne, kapilarne

Proces odwróconej osmozy, jak większość innowacji, został opracowany na potrzeby amerykańskiej armii. Początkowo jego zastosowanie miało się ograniczać do odsalania wody. Membrany filtracyjne stosowane podczas procesu odwróconej osmozy są jednak na tyle wydajne, że są w stanie przepuścić cząsteczki wody, zatrzymując jednocześnie niemal sto procent zanieczyszczeń. Chodzi tu przede wszystkim o wszelkie bakterie, wirusy, a także jony wapnia i magnezu. Sprawia to, że ostatecznie woda jest czysta nie tylko biologicznie (co może uchronić nas od niechcianego zatrucia), ale także zapobiega powstawaniu charakterystycznego kamienia. Przypomnijmy, że nadmiar pierwiastków wapnia i podobnych może prowadzić do kamicy nerkowej, a jednocześnie wyraźnie wpływa na smak napojów. W filtrach stosować możemy membrany kapilarne i osmotyczne, charakteryzujące się świetnymi właściwościami zatrzymywania zanieczyszczeń.

Oferowane w naszym sklepie internetowym produkty charakteryzują się doskonałymi właściwościami filtracyjnymi i jakością wykonania. Wytrzymałość membran to około trzech lat, co pozwala znacząco zredukować koszty użytkowania filtra.