Odżelaziacze 

5 produktów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
 • Szybki podgląd Darmowa dostawa
  4 dni

  3 920,00 zł
 • Szybki podgląd Darmowa dostawa
  4 dni

  3 660,00 zł
 • Szybki podgląd Darmowa dostawa
  4 dni

  3 545,00 zł
 • Szybki podgląd Darmowa dostawa
  Oczekiwanie na dostawę

  3 350,00 zł
 • Szybki podgląd Darmowa dostawa
  7 dni

  3 350,00 zł
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Odżelaziacze do wody

Żelazo jest niezbędnym pierwiastkiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jednak jego nadmiar w wodzie pitnej jest niepożądany. Metaliczny posmak i mętna barwa powinny być dla nas sygnałem ostrzegawczym i zachętą do sprawdzenia oferty odżelaziaczy do wody dostępnych w naszym sklepie.

Jak działa odżelaziacz wody?

Oczyszczanie zanieczyszczonej wody zwane również jej uzdatnianiem polega na wytrąceniu z niej związków żelaza i manganu. Gdy ich stężenie zostaje unormowane, woda jest filtrowana przez materiał skalny zwany złożem filtracyjnym.
Uzdatnianie wody do picia stało się powszechną praktyką. Wszystko to dlatego, że wiele gospodarstw domowych czy przedsiębiorstw, zmaga się z problemem kiepskiej jakości wody. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości odżelaziacz do wody. Zapoznaj się z asortymentem znajdującym się w tej kategorii i wybierz model, który pomoże Ci zredukować ilość żelaza w wodzie.

Odżelaziacze – jak nadmiar żelaza w wodzie wpływa na nasze życie

Nowoczesne urządzenia, których zadaniem jest odżelazianie wody w ofercie naszego sklepu sprawią, że woda płynąca z kranu będzie miała dobry smak i odpowiedni skład. Wysokiej jakości woda jest podstawą naszego codziennego funkcjonowania. Zbyt duża ilość żelaza w wodzie spowoduje pogorszenie się stanu Twojego zdrowia oraz negatywnie wpłynie na stan sprzętu AGD. Sprawdź zatem, jak działa odżelaziacz wody i wybierz jedno z urządzeń dostępnych w naszej ofercie.

Odżelazianie wody – jakie urządzenie wybrać?

Na pierwszy rzut oka, fakt, że w wodzie jest zbyt dużo żelaza, rozpoznamy po zmienionym zapachu i kolorze cieczy. Smak wody ze zbyt dużą zawartością żelaza będzie metaliczny, a jej kolor żółtawy. O praniu ubrań w takiej wodzie możemy zapomnieć, ponieważ zamiast czystego i pachnącego prania otrzymamy ubrania z przebarwieniami.

O tym, że potrzebny jest nam odżelaziacz do wody będzie świadczyć również nieprzyjemny metaliczny posmak ugotowanych potraw. Jednak to nie wszystko. Odżelaziacze są potrzebne wszędzie tam, gdzie na sprzętach AGD pojawił się brązowawy osad, najłatwiej zauważalny w czajniku. Nadmiar żelaza negatywnie wpłynie także na stan rur. Nagromadzony osad zmniejsza ich przepustowość, co może doprowadzić do poważnych uszkodzeń instalacji.

Jak działa odżelaziacz wody?

W odżelaziacz do wody powinniśmy zainwestować przede wszystkim ze względu na nasze zdrowie. Bez żelaza nasz organizm nie mógłby żyć, jednak jego nadmiar jest tak samo niebezpieczny, jak niedobór. Warto zatem wybrać z naszej oferty odżelaziacz wody, który pozwoli ci korzystać z zalet czystej i smacznej wody o odpowiednim składzie mineralnym. Warto dodać, że odżelaziacze, poza nadmiarem żelaza, usuwają także zbyt duże stężenie manganu z wody. Odżelazianie wody jest zatem inwestycją, której pozytywne efekty zauważysz niemalże od razu po zakupie.

Jak zbudowany jest odżelaziacz do wody?

Najczęściej, odżelaziacz wody ma formę zbiornika wykonanego ze stali niskowęglowej lub stali austenitycznej przeznaczonego do pracy w pozycji pionowej lub poziomej. Z racji pracy w otoczeniu narażonym na korozję, odżelaziacze pokrywa się farbą antykorozyjną. Duże znaczenie w procesie odżelaziania wody ma złoże filtracyjne składające się z dwóch warstw o różnej grubości oraz uziarnieniu.

Odżelaziacze dostępne w naszej ofercie to seria najnowocześniejszych systemów dostępnych na rynku, które doskonale radzą sobie z redukcją żelaza, manganu i siarkowodoru. Co więcej, w przypadku systemów serii OXYLINE PLUS-TM SUPREME, nie ma potrzeby stosowania preparatów chemicznych. Redukcja szkodliwych pierwiastków następuje podczas napowietrzenia wody. Kiedy woda wpływa do odżelaziacza, najpierw przechodzi przez komorę ze sprężonym powietrzem, gdzie następuje proces jej natleniania. Później woda trafia do części butli ze złożem, gdzie dochodzi do katalizy, a materiał filtracyjny zatrzymuje nierozpuszczone zanieczyszczenia. Płukanie wsteczną wodą wystarcza do regeneracji.

Przed wybraniem odpowiedniego systemu filtrującego wodę, w tym także odżelaziacza wody, najlepiej skontaktować się z jednym z naszych ekspertów. Na prawidłowe działanie urządzenia wpływ ma wiele czynników, z których istnienia nie zawsze możemy zdawać sobie sprawę. Warto zatem skonsultować swój wybór, ponieważ może się okazać, że istnieje inny sposób, który w Twoim gospodarstwie domowym sprawdzi się najlepiej. Każda metoda filtrowania wody musi być dobrana do indywidualnych parametrów.