Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności serwisu.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Nadmanganian potasu 

6 produktów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Nadmanganian potasu do filtrów

Nadmanganian potasu wykorzystywany jest w procesie uzdatniania wody, ponieważ ma silne właściwości utleniające. Stosuje się go w procesach odmanganiania i odżelaziania wody. Żelazo to bardzo istotny dla funkcjonowania naszego organizmu pierwiastek. Podobnie ma się sprawa z manganem. Dlaczego jednak ich nadmiar w wodzie jest dla nas niekorzystny? Dlaczego szukamy sposobów, aby się ich pozbyć? Przekroczone normy stężenia żelaza i manganu w wodzie są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Nadmiar tych dwóch pierwiastków w wodzie bezpośrednio wpływa na komfort naszego życia i użytkowania. Skutkuje tym, że woda ma nieprzyjemny zapach i smak, zmienia barwę i jest mętna. Przedmioty, które mają kontakt z wodą, mają brązowe zacieki (np. umywalka, zlew, kabina prysznicowa, toaleta). Uprane ciuchy po jakimś czasie żółkną i powstają na nich plamy. Sprzęty AGD często ulegają awariom i wymagają naprawy. Długotrwałe spożywanie wody z wysokim stężeniem tych pierwiastków prowadzi do nieprzyjemnych reakcji ze strony układu pokarmowego, takich jak rozstrój żołądka, czy niestrawność. Działają drażniąco na górne drogi oddechowe, skórę, spojówki, a także sprzyjają rozwojowi próchnicy.

Tam, gdzie woda bogata w żelazo i mangan, tam bakterie mają idealne warunki do rozwoju. Często ten problem pojawia się w instalacjach, które dawno nie były wymieniane. Zardzewiałe rury, szczególnie w dużych miastach, w których instalacje wodociągowe nie były wymieniane od pokoleń, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Rdzawy posmak wody często skutkuje tym, że do bezpośredniego spożycia kupujemy wodę butelkowaną. Jednak to tylko pozorne rozwiązanie problemu. W końcu wodę używamy codziennie, podczas większości czynności wykonywanych w kuchni, takich jak gotowanie czy mycie naczyń, czy w łazience, gdzie bierzemy prysznic czy pierzemy nasze ubrania. Co możemy zrobić? Zainwestować w odżelaziacz wody!

Nadmanganian potasu do uzdatniania wody

Nadmanganian potasu jest substancją regenerującą złoże, która odgrywa kluczową rolę podczas procesu odżelaziania i odmanganiania wody. Złoże filtrujące utlenia związki żelaza i manganu, powodując, że związki rozpuszczalne przemieniają się w nierozpuszczalne, przybierając stałą postać. Następnie przechwytuje te cząsteczki i zatrzymuje na powierzchni złoża. Warto podkreślić, że po przefiltrowaniu określonej ilości wody, należy pamiętać o regeneracji złoża. Jedną z popularniejszych substancji regenerujących jest właśnie nadmanganian potasu, który ma szerokie zastosowanie w uzdatnianiu wody.
W naszym sklepie internetowym oferujemy nadmanganian potasu do filtrów w opakowaniach 1 kg, 6 kg, 12 kg, 16 kg, 24 kg i 32 kg. Wszystkie produkty cechuje wysoka jakość i przystępna cena.
Dzięki swojej unikalnej strukturze nadmanganian potasu zapewnia doskonałą jakość wody.