Nadmanganian potasu 

6 produktów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Nadmanganian potasu do filtrów

Nadmanganian potasu wykorzystywany jest w procesie uzdatniania wody, ponieważ ma silne właściwości utleniające. Stosuje się go w procesach odmanganiania i odżelaziania wody. Żelazo to bardzo istotny dla funkcjonowania naszego organizmu pierwiastek. Podobnie ma się sprawa z manganem. Dlaczego jednak ich nadmiar w wodzie jest dla nas niekorzystny? Dlaczego szukamy sposobów, aby się ich pozbyć? Przekroczone normy stężenia żelaza i manganu w wodzie są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Nadmiar tych dwóch pierwiastków w wodzie bezpośrednio wpływa na komfort naszego życia i użytkowania. Skutkuje tym, że woda ma nieprzyjemny zapach i smak, zmienia barwę i jest mętna. Przedmioty, które mają kontakt z wodą, mają brązowe zacieki (np. umywalka, zlew, kabina prysznicowa, toaleta). Uprane ciuchy po jakimś czasie żółkną i powstają na nich plamy. Sprzęty AGD często ulegają awariom i wymagają naprawy. Długotrwałe spożywanie wody z wysokim stężeniem tych pierwiastków prowadzi do nieprzyjemnych reakcji ze strony układu pokarmowego, takich jak rozstrój żołądka, czy niestrawność. Działają drażniąco na górne drogi oddechowe, skórę, spojówki, a także sprzyjają rozwojowi próchnicy.

Tam, gdzie woda bogata w żelazo i mangan, tam bakterie mają idealne warunki do rozwoju. Często ten problem pojawia się w instalacjach, które dawno nie były wymieniane. Zardzewiałe rury, szczególnie w dużych miastach, w których instalacje wodociągowe nie były wymieniane od pokoleń, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Rdzawy posmak wody często skutkuje tym, że do bezpośredniego spożycia kupujemy wodę butelkowaną. Jednak to tylko pozorne rozwiązanie problemu. W końcu wodę używamy codziennie, podczas większości czynności wykonywanych w kuchni, takich jak gotowanie czy mycie naczyń, czy w łazience, gdzie bierzemy prysznic czy pierzemy nasze ubrania. Co możemy zrobić? Zainwestować w odżelaziacz wody!

Nadmanganian potasu do uzdatniania wody

Nadmanganian potasu jest substancją regenerującą złoże, która odgrywa kluczową rolę podczas procesu odżelaziania i odmanganiania wody. Złoże filtrujące utlenia związki żelaza i manganu, powodując, że związki rozpuszczalne przemieniają się w nierozpuszczalne, przybierając stałą postać. Następnie przechwytuje te cząsteczki i zatrzymuje na powierzchni złoża. Warto podkreślić, że po przefiltrowaniu określonej ilości wody, należy pamiętać o regeneracji złoża. Jedną z popularniejszych substancji regenerujących jest właśnie nadmanganian potasu, który ma szerokie zastosowanie w uzdatnianiu wody.
W naszym sklepie internetowym oferujemy nadmanganian potasu do filtrów w opakowaniach 1 kg, 6 kg, 12 kg, 16 kg, 24 kg i 32 kg. Wszystkie produkty cechuje wysoka jakość i przystępna cena.
Dzięki swojej unikalnej strukturze nadmanganian potasu zapewnia doskonałą jakość wody.

Nadmanganian potasu, a woda ze studni

Pomimo ogromnego rozwoju infrastruktury w ciągu ostatnich lat, w Polsce wciąż powszechne jest zaopatrywanie domowych gospodarstw w wodę podziemną za pośrednictwem studni. Taka sytuacja ma miejsce przede wszystkim w warunkach wiejskich i podmiejskich, które pozbawione są dostępu do miejskiej sieci wodociągowej. Wiele osób ceni sobie takie rozwiązanie przede wszystkim ze względu na finanse. Zaopatrywanie domu w wodę ze studni kosztuje dużo mniej, jednak wymaga od nas przestrzegania kilku podstawowych zasad. Pierwszą z nich jest konieczność uzdatniania wody przed spożyciem. Woda czerpana ze studni cechuje się zazwyczaj zwiększoną ilością manganu, który bezpośrednio wpływa na jej smak oraz klarowność. Stosowany w zbyt dużych dawkach jest także niebezpieczny dla naszego życia. 

Używając nadmanganianu potasu należy pamiętać o zachowaniu szczególnych środków bezpieczeństwa (przy użyciu rękawic, okularów i odzieży ochronnej), jest to bowiem substancja wysoce toksyczna. Produkt powinno przechowywać się w ciemnych pojemnikach, z dala od promieni słonecznych. Jako produkt wysokiego ryzyka, jego sprzedaż musi być rejestrowana. Kupując nadmanganian potasu w naszym sklepie internetowym wymagane jest uzupełnienie oświadczenia, że produkt będzie wykorzystywany wyłącznie do uzdatniania wody.

Nadmanganian wykorzystujemy do regeneracji złoża w odżelaziaczu, odżelaziacz (filtr odżelaziający) może być stosowany do wody studziennej z przekroczonym stężeniem żelaza lub manganu. Nie sugerujemy klientom stosowania nadmanganianu bezpośrednio do wody studziennej celem “uzdatnienia wody przed spożyciem”.