Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Wyślemy na niego Ci nowe hasło.
Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto Ceny brutto
Przewód przyłączeniowy z wtyczką 3x1mm 5m Przewód przyłączeniowy z wtyczką...
Elektrozawory do wody mają za zadanie odcinać bądź sterować przepływem cieczy. Składają się z cewki i korpusu. Elementem odpowiedzialnym za sterowanie jest cewka elektromagnetyczna. Położeniem zaworu steruje sygnał elektryczny. Przepływający prąd elektryczny tworzy pole magnetyczne, które przyciąga rdzeń lub ruchomą kotwicę aż do ogranicznika. Kiedy prąd przestanie płynąć i pole magnetyczne zanika, sprężyna przyciąga rdzeń bądź kotwicę do pozycji wyjściowej.
Istnieje kilka sposobów klasyfikowania elektrozaworów:
Wszystkie elektrozawory dostępne w naszym sklepie internetowym to wysokiej jakości urządzenia wykorzystywane w wielu branżach, między innymi w budownictwie, zakładach przemysłowych, myjniach, firmach spożywczych, oczyszczalniach ścieków i wodociągach. Doskonale sprawdzają się także w nowoczesnych domach z inteligentnym systemem sterowania, a także w systemach przeciwpożarowych.
Wyróżnia się dwa podstawowe stany, w których może działać zawór elektromagnetyczny. Dostępny w naszej ofercie zawór ciśnieniowy do wody włoskiej firmy ODE występuje w funkcji Normalnie Zamkniętej (pozycja wyjściowa zaworu jest zamknięta, otwiera go podanie napięcia) oraz w funkcji Normalnie Otwartej (pozycja wyjściowa zaworu bez prądu jest otwarta, a zamyka go podanie napięcia na cewkę). Warto roważyć zakup elektrozaworu w przypadku montazu lampy UV antybakteryjnej. Elektrozawór odetnie dopływ skażonej wody do domu, w przypadku braku prądu i nie działąjącej lampy bakteriobójczej, przez która przepływa woda.
Zawór elektromagnetyczny posiada podstawowe parametry, takie jak:
Dobierając zawór ciśnieniowy do wody można kierować się wielkością przyłącza, tak aby było dopasowane do pozostałych elementów instalacji. Można również, bardziej dokładnie, dobrać przyłącze na podstawie współczynnika Kv (wielkość przepływu dla wody w m³/h dla ciśnienia różnicowego wynoszącego 1 bar).
Każdy elektrozawór musi mieć również podane napięcie oraz moc cewki. Równie istotną rolę odgrywa rodzaj zasilania oraz podłączenie napięcia. Spośród różnych możliwości, takich jak puszka przyłączeniowa, wtyk, kabel czy konektor, najbardziej popularnym oraz najczęściej polecanym przez specjalistów jest konektor.
Istotnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę dobierając zawór elektromagnetyczny jest ciśnienie różnicowe. Różnica ciśnienia pomiędzy wlotem, a wylotem z zaworu powinna mieścić się w granicach minimalnego i maksymalnego dopuszczalnego ciśnienia dla danego zaworu. Wyróżnia się elektrozawory bezpośredniego oraz pośredniego działania w zależności od wartości ciśnienia różnicowego. Obieg zamknięty oraz spustowy wymaga zastosowania zaworu bezpośredniego działania, ponieważ wartość ciśnienia różnicowego na zaworze jest niewielka (minimalnie powyżej zera). Zawory bezpośredniego działania mają zwykle krótki czas działania (kilka-kilkadziesiąt ms). W obiegach otwartych stosuje się zawory pośredniego działania, gdzie do prawidłowej pracy wymagana jest różnica w ciśnieniach.