Stacje wielofunkcyjne 

3 produktów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Stacje uzdatniania wody

Woda bez wątpienia stanowi podstawę funkcjonowania organizmów żywych. Przenikają do niej związki i minerały zawarte w skorupie ziemskiej. Na wysokość ich stężenia ma wpływ wiele czynników. W XXI wieku, gdy postęp technologiczny znacząco poszedł naprzód, woda często zostaje zanieczyszczona przez działalność człowieka. Do najczęstszych zanieczyszczeń, które pojawiają się w wodzie, należą: żelazo, mangan, amoniak i azotany. Są to pierwiastki, które w dużym stężeniu są szkodliwe i mogą przyczynić się do pogorszenia stanu naszego zdrowia. Aby zanieczyszczenia nie przedostawały się do wody pitnej, którą używamy w naszych gospodarstwach domowych, warto zainwestować w stacje do uzdatniania wody. Uzdatnianie wody to złożony proces, pozbawiający wodę zanieczyszczeń, poprawiający jej jakość, smak i zapach.

Stacje wielofunkcyjne do uzdatniania wody w domu

Uzdatnianie wody jest procesem skomplikowanym, który ma na celu dostosowanie jej właściwości do wymagań, jakie wynikają z jej przeznaczenia (np. woda pitna lub wykorzystywana w przemyśle farmaceutycznym). Uzdatnianie wody, jej filtracja oraz nieustanny nadzór jej jakości, są niezwykle istotne. Odbija się to nie tylko na stanie naszego zdrowia, ale również instalacji, przez które przepływa. W naszym sklepie oferujemy systemy uzdatniania wody, które efektywnie poradzą sobie z każdego rodzaju zanieczyszczeniami. Aby nie dopuścić do rozwoju różnego rodzaju drobnoustrojów (gromadzący się osad sprzyja ich namnażaniu), polecamy nowoczesne systemy wielofunkcyjne (uzdatniacze wody), które poradzą sobie z takimi zanieczyszczeniami, jak: żelazo, mangan, związki organiczne, amoniak czy twardość wody. Najwyższej jakości złoża filtracyjne wychwytują szkodliwe pierwiastki oraz związki, uniemożliwiając im przedostanie się do naszej wody pitnej.
Wszystkie dostępne w tej kategorii sprzęty objęte są długoletnią gwarancją (nawet do 10 lat). Wśród naszego asortymentu znajdą Państwo jedynie urządzenia innowacyjne, wysokiej jakości i sprawdzonych producentów.

Stacja uzdatniania wody - ekonomiczne rozwiązanie dla twojego domu

Stacja uzdatniania wody to inwestycja, której zalety zauważysz niemal od razu po zainstalowaniu. Miejscem do zamontowania stacji powinna być kotłownia, garaż bądź piwnica, czyli tuż przy głównym zaworze wody. Nowoczesna technologia pozwoliła na tyle zredukować rozmiary tych urządzeń, że zajmują niewiele miejsca, a przy tym są wykonane estetycznie i mogą wzbogacić wygląd wnętrza. Jeżeli z jakiegoś powodu na etapie budowy domu nie zostało zarezerwowane specjalne miejsce pod stację, aktualnie na rynku istnieją urządzenia, które bez problemu zmieszczą się nawet tam, gdzie wcześniej nie planowaliśmy ich stawiać.

Podczas wyboru odpowiedniej stacji do uzdatniania wody należ także wzrócić uwagę na sposób jej obsługi. Ważne, aby urządzenie posiadało instrukcję w języku polskim oraz wymagało od nas jak najmniejszych i jak najrzadszych interwencji. Każda stacja uzdatniania wody dostępna w naszym sklepie internetowym jest praktycznie bezobsługowa ponieważ za sterowanie odpowiadają automatyczne głowice. Jedynym działaniem, które trzeba przy nich wykonywać jest regularne uzupełnianie soli lub nadmanganianu do regeneracji.

Stacja uzdatniania wody - cena przyjazna dla kieszeni

Posiadasz studnię i interesuje cię stacja uzdatniania wody? Cena może cię pozytywnie zaskoczyć. Wysokiej jakości stacja uzdatniania wody wcale nie musi być horrendalnie droga. W zależności od wielkości gospodarstwa, czyli liczby osób korzystających z wody oraz przeznaczenia stacji (tylko zmiękczanie lub dodatkowo odżelazianie i odmanganianie) koszt zakupu będzie wahać się w granicach 2 - 4 tysięcy złotych.

Wysokiej klasy stacja uzdatniania wody, cena której kształtuje się w okolicach 4 tysięcy złotych, posiada samoregenerujące się bakteriostatyczne filtry do wody o właściwościach zarówno zmiękczających jak i odżelaziających i odmanganiających. Złoże filtracyjne ma ziarna o minimalnej średnicy, co pozwala na wyeliminowanie pustych przestrzeni i zwiększenie skuteczności filtrowania. Proces regeneracji złoża odbywa się odbywa się automatycznie i trwa nie dłużej niż 20 minut.