Hydroantracyt 

2 produktów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Hydroantracyt

Czysta woda ważna jest nie tylko jako ciecz do picia oraz przygotowywania posiłków. Dostęp do niej jest równie ważny w instalacjach przemysłowych oraz w zakładach zajmujących się przetwórstwem spożywczym. Również obiekty użyteczności publicznej, takie jak na przykład baseny, muszą być zaopatrzone w instalacje do uzdatniania wody. Ich elementem mogą być złoża hydroantracytowe.

Czym charakteryzują się złoża hydroantracytowe?

Hydroantracyt to produkt powstały z pokruszonej oraz przesianej pochodnej węgla kamiennego. Jego cechami charakterystycznymi są wysoka twardość oraz odporność. Złoża hydroantracytowe składają się z niewielkich cząstek o nieregularnych kształtach. Jako pochodne szlachetnej odmiany węgla niemalże nie wpływają na smak, zapach oraz wygląd filtrowanej wody. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w gospodarstwach domowych, gdzie właściwości zmysłowe wody są bardzo ważne, chociażby podczas codziennego gotowania. Zwykłe instalacje przydomowe to nie jedyne możliwe miejsca zastosowania filtrów ze złożami hydroantracytowymi. Doskonale poradzą sobie one z uzdatnianiem wody użytkowej w zakładach przemysłowych oraz w filtracji ścieków. Co do funkcji, jaką pełnią złoża hydroantracytowe, to polega ona głównie na usuwaniu z cieczy niepożądanych związków organicznych. Zaliczyć do nich możemy powszechnie występujący w wodociągach chlor, pestycydy oraz produkty ropopochodne. Dzięki swojej strukturze, filtry wyposażone w złoża hydroantracytowe w minimalny sposób wpływają na ciśnienie wody i są łatwe w czyszczeniu. Sprawia to, że mogą być użytkowane nawet przez kilka lat.

Wszystkie produkty oferowane w naszym sklepie internetowym posiadają atesty Polskiego Zakładu Higieny oraz równoznacznych instytucji zagranicznych. Jest to gwarancją bezpieczeństwa podczas kontaktu naszych złóż z wodą pitną. Wszelkie prezentowane tu produkty pochodzą od sprawdzonych producentów o światowej renomie i mogą być z powodzeniem stosowane zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w zakładach przemysłowych.