Wkłady jonizujące 

6 produktów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Wkłady jonizujące do filtrów do wody

Docierająca do naszych gospodarstw domowych woda często pozostawia wiele do życzenia. Co mamy na myśli? Woda przepływająca przez nasze instalacje, np. w największych miastach Polski może mieć nawet stuletnią historię. Prawda jest taka, że całe pokolenia warszawiaków mogły pobierać wodę z tej samej żeliwnej rury, która nawet ze względu na czas użytkowania i jakość używanych materiałów jest idealnym siedliskiem dla bakterii i wirusów. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w system filtracji wody, to odpowiedź jest zdecydowanie twierdząca.

Czym jest odwrócona osmoza?

Wiele osób decyduje się na system filtracji wody polegający na odwróconej osmozie. Nazwa skomplikowana, dlatego warto wyjaśnić, na czym ów proces polega. Woda przepływająca pod ciśnieniem filtrowana jest przez membranę, która zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia, tak by do naszych kranów dotarła jedynie krystalicznie czysta woda. Filtracja wody przebiega na tyle skutecznie, że woda oprócz wszelkiego rodzaju substancji chemicznych, drobnoustrojów i wirusów pozbawiana jest również wartościowych minerałów. Nie jest to jednak proces nieodwracalny. Aby podnieść wartości odżywcze wody i wzbogacić ją o takie pierwiastki jak: wapń, selen, żelazo czy sód, warto kupić wkłady jonizujące do filtrów do wody.

Co nam dają wkłady jonizujące?

Przede wszystkim, o czym wspomnieliśmy wyżej, woda zyskuje wartościowe minerały, jest lepiej przyswajana przez organizm człowieka, a także zyskuje na smaku. Zawarte w niej jony, sprzyjają przemianie materii, podnoszą poziom pH wody, a także obniżają ORP (ang. Oxidation Reduction Potential), czyli poziom utlenienia wody. Dzięki temu woda w naszym gospodarstwie domowym jest nie tylko czysta, ale również bogata w wartościowe mikro i makroelementy.
Warto podkreślić, że wymiana wkładów jonizujących jest niezwykle prosta. Poradzi sobie z nią każdy, a co najważniejsze nie potrzebujemy do tego żadnych narzędzi.