Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności serwisu.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Filtry do pralek 

7 produktów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Filtry wody do pralek

Kiedy zastanawiamy się nad zanieczyszczeniami znajdującymi się w wodzie, zazwyczaj bodźcem ku temu jest nasze zdrowie. Należy jednak pamiętać, że nie tylko my jesteśmy podatni na działanie zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie. Użytkowany przez nas sprzęt AGD również może ulec zniszczeniu przez użycie niewłaściwej jakości wody. Dlatego też warto zainwestować w filtry do pralek.

Po co nam filtr wody do pralki?

Pralka to urządzenie, którego działanie opiera się na wykorzystaniu dużej ilości wody. Ciecz jest w niej zazwyczaj podgrzewana, a w wyniku tego procesu uwalnia się zazwyczaj najwięcej zanieczyszczeń. Są to najczęściej pierwiastki nieszkodliwe dla człowieka, które jednak w dużych ilościach mogą zniszczyć lub uszkodzić sprzęt. Jednym z takich dodatków jest wapń, który osiada na mechanicznych i ruchomych elementach sprzętu i może powodować jego degradację. Działanie wapnia możemy bez problemu zaobserwować, otwierając pokrywę czajnika. Silnie zakamieniony sprzęt może być bardziej podatny na uszkodzenie oraz zużywać więcej energii.

Co filtrują filtry do pralek?

Oferowane filtry wyłapują przede wszystkim te elementy, które zwane są popularnie „kamieniem”. Jest to w dużej mierze wapń, ale także magnez. Oba te pierwiastki są bardzo ważne dla funkcjonowania naszego organizmu, ale dla pralki automatycznej już nie. Filtr wody do pralki pozwala na zredukowanie do minimum zawartość kamienia w cieczy. W przeciwieństwie do chemicznych środków wlewanych bezpośrednio do bębna, filtry do pralek oferowane w naszym sklepie chronią wszystkie elementy urządzenia. Dzieje się tak dzięki postawieniu bariery bezpośrednio na drodze dostarczanej wody, t znaczy przy wężu.

Filtry do pralek oferowane w naszym sklepie charakteryzują się doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Ich zamontowanie jest dodatkowo dziecinnie proste. Nie są wymagane do tego żadne kwalifikacje. Montażu można dokonać samemu w domu.