Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności serwisu.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Odżelaziające i Odmanganiające 

10 produktów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

Złoża odżelaziające i odmanganiające

Jeśli zauważymy, że woda wypływająca z naszego kranu ma dziwny, metaliczny posmak i jest mętnawa, może to oznaczać, że ma ona zbyt wysokie stężenie żelaza lub manganu. Wpływ tych pierwiastków na nasz organizm może jednak wykraczać poza wrażenia wzrokowe i smakowe. Dlaczego warto zainwestować w złoża odmanganiające i odżelaziające?

Do czego przydać się mogą złoża odżelaziające i odmanganiające?

Mętność i charakterystyczny posmak to nie wszystkie konsekwencje wysokiego stężenia metali w naszej wodzie. Nadmiar żelaza może powodować powstawanie rdzawych śladów na białej armaturze. Są one trudne do zmycia i mogą prowadzić do przedwczesnej degeneracji materiałów. Jeśli chodzi o nadmiar manganu, to niedawne badania mogą wskazywać na jego związek z uszkodzeniami układu nerwowego, szczególnie u dzieci. Nie powinniśmy więc bagatelizować pierwszych oznak zanieczyszczeń w naszej wodzie.

Złoża odmanganiajace i odżelaziające – gwarancja czystości wody

Czym właściwie są złoża odżelaziające i odmanganiające? Są to specjalne wsady do oczyszczaczy, które dzięki zastosowaniu odpowiedniej mieszanki minerałów i związków chemicznych są w stanie wyrugować z wody szkodliwe związki, takie jak na przykład żelazo i mangan. Woda przepływająca przez złoża odżelaziające uaktywnia proces utleniania zawartych w niej cząsteczek żelaza, dzięki czemu powstaje nadtlenek tego pierwiastka. Wytrąca się on na powierzchnie złoża. Dzięki temu jest on łatwy do usunięcia. Podobnie wygląda proces inicjowany przez złoża odmanganiające.

Oferowane w naszym sklepie internetowym złoża odżelaziające i odmanganiające spełniają najwyższe normy jakości i trwałości. Posiadają również certyfikaty zezwalające na kontakt z wodą pitną.