Filtry Cintropur 

6 produktów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Nowoczesne filtry Cintropur

Dostępne w naszym sklepie internetowym filtry Cintropur to innowacyjne produkty belgijskiego producenta. Znajdą swoje zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i przedsiębiorstwach. Wszędzie tam, gdzie liczy się najczystsza biologicznie i chemicznie woda. Właśnie takie wymagania pomagają spełnić filtry Cintropur, które dzięki unikatowej konstrukcji pozwalają wyłapać nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia. Producent podkreśla, że wszystkie wyprodukowane przez nich urządzenia pochodzą z materiałów syntetycznych najwyższej jakości i są bardzo wydajne. Mechaniczne filtry przemysłowe, dzięki przezroczystemu kloszowi, pozwalają na kontrolę stopnia zanieczyszczenia wkładu. Sposób montażu filtrów Cintropur sprawia, że całościowo dbają o naszą instalację oraz wszystkie sprzężone z nią sprzęty.

Przemysłowe filtry Cintropur – gwarancja jakości i bezpieczeństwa

Cintropur to firma, która od wielu lat funkcjonuje na polskim rynku. Jest ceniona za ciągłe poszerzanie swojego asortymentu i ulepszanie produktów. Nowoczesne technologie wykorzystane do produkcji, umożliwiają efektywne, szybkie i łatwe oczyszczanie wody. Są wyposażone w wirówkę, która spycha zanieczyszczenia, takie jak ziemia, piasek czy rdza na sam dół klosza oraz autorski system rękawów filtracyjnych. Co więcej, chronią instalację przed korozją oraz gromadzeniem się zanieczyszczeń.
Wyposażone są w manometry glicerynowe, które odznaczają się wysoką precyzją, nawet w trudnych warunkach, ponieważ dzięki glicerynie, wskazówka nie reaguje na drgania. Dzięki temu zapewnia urządzeniu zawsze wiarygodny pomiar.
W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo szeroki wybór filtrów Cintropur, które sprawdzą się zarówno w instalacjach domowych, jak i przemysłowych. Doskonale zatrzymują zanieczyszczenia, dlatego wybierając je, możemy być pewni, że otrzymujemy urządzenie wydajne, efektywne i niezawodne. Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i wybierz sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb.

Belgijski filtr Cintropur istnieje na polskim rynku już od wielu lat. Firma znana jest z produkowania najwyższej jakości filtrów do wody, wykorzystywanych zarówno w gospodarstwach domowych jak i w zakładach przemysłowych. Filtrują wodę wodociągową, są stosowane w branży spożywczej, chronią instalacje sanitarne i maszyny produkcyjne, bez problemów radzą sobie z filtrowaniem wody z sieciach nawadniających, wody używanej do celów agrogospodarczych oraz wody studziennej i deszczówki. Coraz częściej są też instalowane w mieszkalnictwie, aby chroniły sieci sanitarne i podłączony do sieci sprzęt AGD. 

Cintropur - belgijska marka na polskim rynku

Na tle pozostałych produktów do uzdatniania wody, Cintropur wyróżnia się wyjątkową jakością wykonania, charakterystyczną budową oraz opatentowanym sposobem filtracji. Są produkowane w Belgii, w całości z materiałów syntetycznych pierwszej klasy. Ich konstrukcja wymusza przepływ wody w sposób odśrodkowy, dzięki czemu zanieczyszczenia są odwirowywane i opadają na dno klosza. Przezroczyste obudowy umożliwiają regularną kontrolę ilości zanieczyszczeń.

W ofercie belgijskiego producenta znajdują się filtry do zastosowań domowych i przemysłowych. Narurowy filtr Cintropur występuje w różnych wielkościach, które wpływają na średnicę przyłączy, wielkość klosza i wkładów oraz przepływ.

Marka Cintropur produkuje mechaniczne filtry narurowe, które słyną z bezawaryjności oraz niskich spadków ciśnień. Wysokiej jakości komponenty filtrów oraz duża powierzchnia filtracji sprawiają, że użytkownik może cieszyć się urządzeniem pracującym z maksymalną wydajnością.

Rozwiązania oferowane przez filtry Cintropur:

  •        mechaniczna filtracja cząstek
  •        filtracja chemiczna polegająca na wchłanianiu cząstek przez aktywny węgiel
  •        odkażanie wody dzięki naświetlaniu promieniami ultrafioletowymi

Cintropur NW 18, 25 i 32 to modele filtrów narurowych przeznaczonych do użytku domowego. Pozwalają na filtrację mechaniczną oraz dokładne usunięcie zanieczyszczeń, zawiesin i osadów z wody studziennej. Mogą być stosowane do filtrowania wody przez odwróconą osmozą bądź usunięciem twardości wody lub lampą UV. Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów są wyjątkowo wydajne i niezawodnie sprawdzają się w domach jednorodzinnych i mieszkaniach.

Cintropur NW 500, 650 i 800 to modele filtrów przemysłowych przeznaczonych do pracy w ciężkich warunkach. Pozwalają na wysokie przepływy wody przy zachowaniu bardzo drobiazgowej filtracji, a także są odporne na nagłe uderzenia ciśnienia wody. Wykorzystuje je niemal cały sektor przemysłowy, od hoteli, przez fabryki, na obiektach gastronomicznych i sieciach nawadniających kończąc. Większość modeli przemysłowych posiada manometry.

Filtr Cintropur - sposób działania

W głowicę obudowy wchodzi stelaż z wkładem, a na nim znajduje się wirówka. Siła odśrodkowa działająca na wirówkę rozprowadza wodę na całej powierzchni klosza, pozostawiając zanieczyszczenia na powierzchni wkładu filtracyjnego. Stan zanieczyszczenia wkładu można optycznie ocenić dzięki przezroczystemu kloszowi. Rodzaj zastosowanego wkładu odpowiada za dokładność filtracji.