Złoża 

47 produktów
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 47 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 47 elementów

Złoża filtracyjne

Woda dostarczana do naszego kranu może być różnej jakości. Nie chodzi tu tylko o sytuacje, kiedy czerpiemy płyn z własnej studni. Nawet woda z wodociągów może zawierać zbyt duże ilości pewnych pierwiastków lub innych zanieczyszczeń. Niektóre z nich nie mają właściwie wpływu na funkcjonowanie naszego organizmu, a inne wręcz przeciwnie. Dlatego warto zainteresować się ofertą filtrów do wody. A najważniejszym elementem filtrów są złoża do filtrów do wody.

Złoża do filtrów do wody - czym są?

Typowe złoża do filtrów do wody to po prostu proszek, który należy umieścić w filtrze. Mogą się one składać z różnego rodzaju żywic, tlenków wapnia, magnezu, a także manganu i tym podobnych pierwiastków. Dzięki temu mogą polepszać jakość wody w naszych kranach i uchronić nas i naszych najbliższych przed ryzykiem spożycia skażonego płynu. Korzystanie z nich jest w pełni bezpieczne – wszystkie oferowane w tym sklepie złoża posiadają odpowiednie atesty zezwalające na kontakt z wodą pitną.

Do czego służą złoża do filtrów do wody?

Jak sama nazwa wskazuje, złoża filtracyjne służą do oczyszczania wody z zanieczyszczeń. W zależności od ich składu, gęstości i innych właściwości fizycznych i chemicznych, mogą służyć do zatrzymywania różnych zabrudzeń. Od piasku, iłu i mułu po pestycydy, chlor oraz pierwiastki powodujące powstawanie kamienia. Złoża filtracyjne do stacji uzdatniania wody mogą więc polepszać jakość cieczy, a także eliminować występujące w niej w nadmiarze bakterie i wirusy.

Złoża filtracyjne do stacji uzdatniania wody w naszej ofercie

W naszym wyspecjalizowanym sklepie internetowym oferujemy najwyższej jakości produkty do filtracji wody. Pochodzą one od sprawdzonych producentów, którzy są gwarancją zadowolenia klienta. Wśród asortymentu znajdziemy na przykład żywice jonowymienne, których głównym zadaniem jest oczyszczanie wody do bojlerów oraz innych urządzeń wrażliwych na tak zwany kamień kotłowy. Złoża neutralizujące pomagają obniżyć pH cieczy oraz mogą działać w pewnym stopniu odżelaziająco, a nawet odmanganiająco. Złoża sedymentacyjne służą do wychwytywania zawiesin i cząsteczek stałych. Filtry węglowe są zaś pomocne przy usuwaniu nadmiaru chloru oraz zabrudzeń organicznych, pestycydów, substancji ropopochodnych.

Odpowiednio skuteczna filtracja to klucz do zachowania zdrowia. Pozwala cieszyć się krystalicznie czystą wodą bez niechcianych domieszek. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszą ofertą obejmującą złoża filtracyjne do stacji uzdatniania wody. Podczas ich wyboru zachęcamy do korzystania z porad specjalistów, którzy pomogą dobrać złoża odpowiednie do naszych potrzeb.

Kiedy wymienić złoże do zmiękczacza wody?

Twarda woda przepływając przez oparty na złożu zmiękczacz do wody pozbywa się twardych jonów wapnia i magnezu wymieniając je na neutralne jony sodu. Z czasem konieczna jest regeneracja złoża do zmiękczacza wody. Ten proces polega na usunięciu nagromadzonych jonów odpowiedzialnych za twardość wody i ponownym napełnieniu złoża jonami sodu. Negatywne pierwiastki odprowadzane są do kanalizacji, a zregenerowana żywica może ponownie funkcjonować.

Jeżeli nie wiesz, jak często trzeba wymieniać złoże do zmiękczacza wody w domowej stacji filtrującej, istnieje prosty sposób, aby  samodzielnie to obliczyć. Należy podzielić pojemność jonowymienną zmiękczacza wody przez twardość wody. Służy do tego wzór:

45 * ilość złoża filtracyjnego / stopień twardości wody (mg CaCO3).

Twardość wody mierzy się kropelkowym testem, paskowym wskaźnikiem lub elektronicznym miernikiem. Liczba 45 reprezentuje średnią wartość pojemności złóż filtracyjnych.

Obecnie, większość nowoczesnych zmiękczaczy potrafi już automatycznie ustawić i wskazać prawidłową częstotliwość regeneracji. Dobrej jakości żywica jonowymienna wytrzymuje zwykle od 7 do 10 lat. Najlepsze modele dostępne w naszym sklepie internetowym mają żywotność nawet 20 lat. Są to jednak dane szacunkowe, a dokładny czas użytkowania określają zawsze parametry wody przed filtracją. Warto również zaznaczyć, że proces regeneracji złoża nie wpływa na dostarczanie wody do instalacji.