Wkłady węglowe 

65 produktów
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 65 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 65 elementów

Wkłady węglowe do filtrów

Czysta i smaczna woda, którą można pić prosto z kranu to przywilej. Pomimo lansowania przez firmy świadczące usługi wodociągowe najwyższej jakości wody wlewającej się do naszego zlewu, konieczne jest wzięcie poprawki na stan instalacji w naszej kamienicy. Inaczej musimy też podejść do kwestii jakości wody, jeśli korzystamy z własnej studni. Zanieczyszczenia mogą wtedy być różne, ale poradzić sobie z nimi możemy w jeden sposób: stosując wkłady węglowe do filtrów.

Wkład do filtra węglowego – dobry wybór dla mieszkań i domów

Myśląc o zanieczyszczeniach wody zazwyczaj mamy na myśli piasek, muł, rdzę. Są to oczywiście dobre skojarzenia, jednakże nie zamykają katalogu potencjalnych niebezpieczeństw czyhających na nas oraz naszych najbliższych w zlewie. Prócz samych zanieczyszczeń mechanicznych, możemy spotkać również chemiczne i biologiczne. Tych ostatnich przedstawiać nie trzeba. Są to zazwyczaj bakterie i wirusy, które w oczywisty sposób zagrażają naszemu zdrowiu. Jeśli chodzi o zanieczyszczenia chemiczne, to mamy zazwyczaj do czynienia z podwyższonym stężeniem chloru, wapnia i metali ciężkich. Oczywiście, jeśli chodzi przynajmniej o pierwsze dwa, ich niewielka ilość w wodzie może nawet mieć pozytywne skutki dla naszego organizmu. Przede wszystkim, wapń jest jednym z elektrolitów, w pewnych ilościach wręcz niezbędnym dla naszego układu nerwowego. Chlor zaś zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów. W obniżaniu stężenia tych elementów do bezpiecznego poziomu pomagają wkłady węglowe do filtrów.

Jak działa wkład do filtra węglowego?

Węgiel zastosowany we wkładach filtrujących ma właściwości łączenia się z pierwiastkami chemicznymi takimi jak chlor, wapń, czy żelazo. Dzięki temu jest w stanie znacząco ograniczyć ilość zanieczyszczeń trafiających do naszej szklanki. Przekłada się to na odczuwalnie lepszy smak, zapach i kolor wypijanej przez nas wody.

Wkłady węglowe do filtrów to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wysokiej jakości wodę, a jednocześnie chcą mieć do niej stały dostęp.