Filtry do wody 

347 produktów
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 347 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 347 elementów

Filtr wodny w twoim domu - sprawdź czy warto w niego zainwestować

Podstawowym filarem naszego funkcjonowania jest  woda. To ona bierze udział w procesie przemiany materii oraz transportowaniu substancji odżywczych. Niestety, czasem woda potrafi niekorzystnie wpływać na nasz organizm. Zdarza się tak wtedy, kiedy jest zanieczyszczona mechanicznie i nasycona związkami metali ciężkich. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zakup filtra do wody pitnej. Czysta woda ma lepszy smak, zapach oraz klarowność. W naszym sklepie internetowym znajdziecie szeroki wybór systemów filtracyjnych dostosowanych do potrzeb każdego gospodarstwa domowego.

Owszem, filtr wody nie zawsze jest niezbędnym elementem instalacji. Można przecież kupować wodę w plastikowych butelkach. Po co jednak bez końca wydawać pieniądze, a ponadto przyczyniać się do degradacji środowiska naturalnego, jeśli wystarczy raz zainwestować w system filtracyjny. Po prostej kalkulacji okazuje się bowiem, że litr przefiltrowanej wody jest około 10 razy tańszy niż litr wody butelkowanej. Filtrowanie wody sprawi, że z kranu popłynie woda jeszcze zdrowsza niż butelkowana. Będziemy mogli od razu ją wypić, bądź wykorzystać do gotowania i przygotowywania gorących napojów.

Spośród wielu zalet, jakie oferuje filtr wodny, wyróżnić należy przede wszystkim poprawę walorów smakowych. Dzieje się tak między innymi poprzez zredukowanie w niej zawartości chloru. Poza tym, filtrowanie wody może też usunąć z niej twardość. Dzięki usunięciu z niej twardości, na urządzeniach AGD, w tym przede wszystkim czajnikach, ekspresach do kawy i pralkach nie będzie osadzał się niepotrzebny kamień, który z rezultacie może doprowadzić do awarii sprzętu.

Sposoby na filtrowanie wody w domu

Aktualnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów filtrów. Najmniej inwazyjnym z nich, a przy tym dość skutecznym jest filtr wody znajdujący się w dzbankach filtracyjnych. Idealnie sprawdza się do zapełnienia na raz kilku szklanek, bądź przygotowania sobie kawy. Ciężko jednak, korzystając jedynie z dzbanka, przygotować na przykład cały duży garnek zupy. Zanim dzbanek odfiltruje odpowiednia ilość wody upłynie stosunkowo dużo czasu.

Zmiękczacze do wody spowodują, że detergenty będą się w niej łatwiej rozpuszczać, co z kolei pozytywnie wpłynie na wydajność, zarówno prania ubrań jak i mycia naczyń. Będziemy zużywać mniejsze ilości proszku i płynu do mycia, co z pewnością pozytywnie odbije się na domowych rachunkach.

Jeszcze inny filtr wodny, który warto rozważyć popularnie jest określany jako podzlewowy lub podszafkowy. Jak wskazuje nazwa, umieszcza się go najczęściej w szafce kuchennej pod zlewozmywakiem. Zestaw zwykle ma dołączoną własną wylewkę. Jest to bardzo estetyczne, a zarazem wydajne rozwiązanie, aby odfiltrować wodę spożywczą od zanieczyszczeń i nieprzyjemnego zapachu.

Odwrócona osmoza uważana jest za najdokładniejszy sposób filtracji wody. Woda po osmozie jest wolna od alergenów, bakterii, mikrowłókien plastiku, zanieczyszczeń mechanicznych, twardości wody oraz rozpuszczonych pozostałości po farmaceutykach. Woda osmotyczna pozbawiona jest także minerałów, których nasz organizm nie byłby w stanie przyswoić. Pijąc zatem wodę z filtra odwróconej osmozy unikniemy odkładania się minerałów, które później mogłyby nam zaszkodzić, na przykład w postaci kamieni żółciowych i nerkowych.

Jeżeli zależy nam, aby w wodzie osmotycznej znalazły się nieszkodliwe minerały, warto zainwestować w filtr odwróconej osmozy z mineralizatorem.

Wiele osób korzysta z rozwiązania, jakim jest filtr narurowy. Jest on odpowiedzialny za usuwanie zanieczyszczeń w wodzie, która płynie zarówno z kranu w kuchni, jak i w łazience. Filtr jest w stanie zatrzymać nie tylko większe elementy, doskonale radzi sobie też z mniejszymi drobinkami. Instalując system filtrów narurowych zyskujemy pewność, że baterie kuchenne i łazienkowe oraz podłączone do nich filtry są bezpieczne.

Który filtr wody będzie odpowiedni dla twojego domu?

Zastanawiasz się, który rodzaj filtracji wody będzie odpowiednim rozwiązaniem dla twojego domu? Zależy ci na filtrowaniu wody wyłącznie w kuchni czy łazience? Zasilasz dom wodą ze studni i chciałbyś ją uzdatnić? Eksperci w naszym sklepie internetowym pomogą ci w dokonaniu właściwego wyboru.