Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Wyślemy na niego Ci nowe hasło.
Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto Ceny brutto
Producent
Wielkość
Producent
Wydajność lampy
Ilość osób w domu
Zestawy promocyjne
Producent
Zawór elektromagnetyczny ze stali nierdzewnej 2/2-drożny, 1", NZ21IH6K1V250-8W Zawór elektromagnetyczny ze stali...
Zawór elektromagnetyczny ze stali nierdzewnej 2/2-drożny, 3/8", NZ21IH4K1V160-8W Zawór elektromagnetyczny ze stali...
Zawór elektromagnetyczny ze stali nierdzewnej 2/2-drożny, 3/4", NZ21IH5K1V200-8W Zawór elektromagnetyczny ze stali...
Zawór elektromagnetyczny ze stali nierdzewnej 2/2-drożny, 3/8", NZ Zawór elektromagnetyczny ze stali...
Zawory elektromagnetyczne mają za zadanie odcinać przepływ mediów – wody, powietrza lub pary wodnej – lub nim sterować. Za to drugie w elektrozaworach odpowiedzialna jest cewka elektromagnetyczna. Istnieje szereg parametrów, na które należy zwrócić uwagę, wybierając właściwy zawór do naszej instalacji. Największe znaczenie ma przede wszystkim napięcie, moc cewki oraz rodzaj zasilania: prąd stały lub prąd zmienny. (oraz przyłącze).
Innym ważnym czynnikiem, który pomoże nam dopasować elektrozawór do instalacji, jest rodzaj medium, które ma przez niego przepływać. Jeżeli dobieramy zawór do instalacji z chemikaliami, koniecznie należy sprawdzić, czy ciecz nie jest agresywna oraz czy nie uszkodzi urządzenia. Żrąca ciecz może sprawić, że korpus elektrozaworu stanie się nieszczelny, a to z kolei doprowadzi do licznych awarii. Dlatego właśnie tak istotne jest, aby rodzaj medium był odpowiedni do danego modelu zaworów.
Wśród elektrozaworów wyróżniamy dwie podstawowe zasady działania:
Wybierając elektrozawory normalnie zamknięte lub normalnie otwarte, zadbajmy o to, by były dopasowane do pozostałych elementów naszej instalacji. Jednym z nich jest z pewnością współczynnik Kv, który oznacza wielkość przepływu wody i jest podany w m3/h przy ciśnieniu różnicowym dla 1 bara.
Inny podział zaworów elektromagnetycznych to:
W naszej ofercie umieściliśmy zawory normalnie zamknięte oraz normalnie otwarte do różnych mediów: wody, powietrza i gazów obojętnych. Zawory elektromagnetyczne są niezbędne w instalacjach przemysłowych po to, by uniknąć najczęstszych usterek maszyn powodowanych przez nagłe zmiany ciśnienia. Coraz częściej jednak elektrozawory potrzebne są także do instalacji domowych, na przykład jeżeli przymierzamy się do budowy tak zwanego inteligentnego domu.
W naszym sklepie internetowym znajdziecie szeroki wybór elektrozaworów – między innymi włoskiej firmy ODE. Są to urządzenia niezmierne wszechstronne, dzięki czemu można je stosować w wielu różnych branżach: od budownictwa i zakładów przemysłowych, przez myjnie i firmy spożywcze, na oczyszczalniach ścieków kończąc.