Odwrócona osmoza 

82 produktów
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 82 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 82 elementów

Filtry odwróconej osmozy

Filtr odwróconej osmozy gwarantuje skuteczność filtracji pozbawiając wodę 96-99% czynników chorobotwórczych. Odwrócona osmoza pierwotnie była wykorzystywana przez wojsko do uzdatniania wody pitnej. Filtry odwróconej osmozy montujemy w mieszkaniach, domach jednorodzinnych oraz firmach na jedno stanowisko przykładowo może to być kran kuchenny, jednak woda musi posiadać parametry wody do spożycia.

Filtry do wody z odwróconą osmozą

Filtr do wody odwrócona osmoza zbudowany jest z wkładów wstępnych, membrany osmotycznej oraz wkładów liniowych. Zanieczyszczona woda po filtrach wstępnych wtłaczana jest pod ciśnieniem na powierzchnię membrany. Następnie zostaje przefiltrowana przez wkłady liniowe poprawiające jej smak (wkład węglowy) oraz mineralizujący wzbogacający wodę w wapń i magnez. Filtry z odwróconą osmozą spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Skuteczne filtry odwróconej osmozy

Filtr odwrócona osmoza pozbawia wodę wszelkich zanieczyszczeń, poprawia jej smak a także uzupełnia jej skład o konieczne minerały. Filtry do wody odwrócona osmoza cechuje wysoka jakoś wykonania, ponadprzeciętna wydajność filtracji łatwy montaż oraz szybki serwis. Filtry odwróconej osmozy coraz bardziej zyskują na popularności i powiększają swoje grono zwolenników. Jakość i smak wody kranowej odgrywają coraz większa rolę w naszym życiu. Filtry do wody osmoza stanowi dobrą zdecydowanie tańszą alternatywę dla butelkowej wody mineralnej.

Czy osmoza wody jest zdrowa?

Pomimo, że osmoza wody jest metodą znaną już od wielu lat, wiele osób wciąż ma wątpliwości przed instalacją podobnych filtrów w domu. Jednym z głównych zarzutów stawianych wodzie pochodzącej z osmozy jest jej czystość, przez którą rozumiemy brak zawartych w niej jakichkolwiek substancji. Niektórzy twierdzą, że tak czysta i pozbawiona minerałów woda jest dla organizmu niezdrowa, a jej długotrwałe spożywanie będzie miało negatywne skutki dla naszego organizmu. Idąc dalej tym tropem, przeciwnicy odwróconej osmozy twierdzą, że można ją wykorzystywać wyłącznie w celach przemysłowych

Nauka ma w tej sprawie inne zdanie. Eksperci wciąż przedstawiają nowe badania, które definitywnie wykluczają jakikolwiek niepożądany skutek picia wody osmotycznej. Osmoza wody owszem usuwa z niej wszystkie minerały, jednak w rzeczywistości te minerały wcale nie są nam niezbędne i łatwo można je czerpać z innych źródeł (np. sok pomarańczowy). Minerały znajdujące się w wodzie są pochodzenia nieorganicznego i nasz organizm nie potrafi ich właściwie przyswoić. Większość takich minerałów jest od razu usuwana z naszego ciała. Niektóre mogą się odkładać w tkankach w postaci kamieni żółciowych i nerkowych.

Filtr odwróconej osmozy z mineralizatorem dla wymagających

Brak minerałów nieorganicznych w wodzie osmotycznej jest zatem jej zaletą, a nie wadą. Dla osób, którym mimo wszytsko zależy na tym, aby w wodzie pozbawionej zanieczyszczeń znalazły się minerały naukowcy opracowali proste rozwiązanie: filtr odwróconej osmozy z mineralizatorem.

Jako najczystsza woda pitna na świecie, woda z odwróconej osmozy jest wolna od dosłownie wszystkich zanieczyszczeń, łącznie z pozostałościami po rozpuszczonych lekach, z którymi większość zakładów oczyszczania ścieków nie potrafi sobie poradzić. Antybiotyki, silne środki przeciwbólowe i leki psychotropowe notorycznie trafiają do kanalizy, a później pozostałości po nich do naszych kranów. Jedyny sposób na usunięcie ich to właśnie odwrócona osmoza.

Jako ciekawostkę można dodać, że osmoza wody jest prawdziwym hitem w Beverly Hills. W wodociągach doprowadzających wodę do domów gwiazd Hollywood płynie woda uzdatniana systemem odwróconej osmozy.

Jeżeli zależy ci na spożywaniu zdrowej i czystej wody, koniecznie zainwestuj w filtr odwróconej osmozy z mineralizatorem.