Promienniki 

33 produktów
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 33 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 33 elementów

Lampy UV są popularnym sposobem odkażania wody. Zanieczyszczenia biologiczne są w tym przypadku usuwanie ze skutecznością dochodzącą do 99,9%. Wybierając odpowiednią lampę UV koniecznie trzeba sprawdzić wydajność urządzenia. Dla uzyskania najlepszego efektu dezynfekcji woda musi mieć odpowiednio długi czas kontaktu z promieniami UV.

Promienniki UV – skuteczna dezynfekcja wody głębinowej

Lampy UV powstały z myślą o osobach borykających się z problemem zanieczyszczonej wody głębinowej. Jeżeli w wodzie, którą czerpiesz ze studni wykryto zanieczyszczenia bakteriologiczne, promieniowanie UV pomoże ci skutecznie wyeliminować bakterie. Poza tym lampy bakteriobójcze są często wykorzystywane do filtracji wody deszczowej, wody wodociągowej, wody źródlanej oraz wody magazynowanej w zbiornikach. Po dezynfekcji promieniami UV, wodę można wykorzystywać do celów spożywczych i przemysłowych.

Skąd bierze się problem bakterii w wodzie głębinowej? Przyczyn skażenia wody bakteriami jest sporo, jednak najczęściej mikroorganizmy rozwijają się w zbyt płytko wywierconych studniach, źle zaizolowanych studniach oraz w studniach umiejscowionych zbyt blisko szamba bądź terenów skażonych. Promieniowanie UV hamuje rozwój bakterii i wirusów oraz niszczy mikroorganizmy od środka. Woda uzdatniana jest bez użycia środków chemicznych, dzięki czemu jest bezpieczna dla naszego zdrowia.

Głównym elementem lampy UV jest żarnik UV (promiennik UV). Promienniki UV emitują promieniowanie o długości 254 nm i służą do usuwania z wody zanieczyszczeń bakteriologicznych bez użycia chemii. W celu prawidłowego i sterylnego działania systemu filtrującego promiennik UV należy wymieniać raz w roku. Podczas wymiany żarnika warto również przemyć jego osłonę krzemową.

Promiennik UV – pamiętaj o regularnej wymianie

Niektóre modele lamp UV wyposażone są we wskaźnik informujący o tym, że należy wymienić promienniki UV. Dzięki temu zawsze będziesz wiedzieć kiedy kończy się czas eksploatacji żarnika. Wszystkie promienniki UV dostępne w naszym sklepie internetowym mają pełną certyfikację i zapewniają dezynfekcję na najwyższym poziomie.