BADANIE WODY

Woda wzbudzająca w nas wątpliwości za sprawą swojego zapachu, niepokojącego koloru lub smaku, powinna być odpowiednio przebadana. Skuteczną i obiektywną metodą kontroli wody jest przeprowadzenie profesjonalnego badania próbki w specjalistycznym laboratorium według uwierzytelnionych metod. Na podstawie tak uzyskanych wyników badań oraz dzięki tak przeprowadzonej ekspertyzie, która powinna spełniać standardy wprowadzone w życie przez odpowiednie ustawy oraz rozporządzenia, można określić, czy woda nie jest zanieczyszczona oraz czy nadaje się przez nas do spożycia.

Badanie wody z kranu ( woda z sieci wodociągowej)

Badanie wody z kranu

Zastanawiałeś się czy można pić wodę z kranu? Woda z sieci wodociągowej jest uzdatniona i pozbawiona bakterii, jednak pokonując drogę do Twojego domu jest ona narażona na działanie czynników fizykochemicznych i mikrobiologicznych.
Parametry fizykochemiczne najczęściej badane w przypadku wody z kranu to: mętnośćbarwazapachodczyn pHprzewodność elektryczna właściwa(PEW)jon amonowyazotanyazotynytwardość ogólnażelazo ogólnemanganutlenialność. Uzdatnianie wody z sieci wodociągowej najczęściej polega na montażu stacji uzdatniania w jednym punkcie (np. kuchni) lub filtracji dzbankowej.

Badanie wody ze studni ( woda z własnego ujęcia)

Badanie wody ze studni

Posiadanie własnej studni kopanej lub głębinowej wiąże się z bezpłatnym korzystaniem z wody, niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że aż w 90% przypadków woda ze studni nie spełnia wymagań stawianych wodzie do picia. Największym i najczęstszym problemem jest bakteriologiczne skażenie wody przez ścieki pochodzenia bytowo-gospodarczego oraz podniesione stężenie żelaza, manganu i twardości. Parametry najczęściej badane w przypadku wody ze studni to: mętnośćbarwazapachsmakodczyn pHprzewodność elektryczna właściwa(PEW)jon amonowyazotanyazotynytwardość ogólnażelazo ogólnemanganutlenialnośćliczba bakterii grupy coliliczba Escherichia colienterokoki kałoweclostridium perfingersliczba mikroorganizmów w 22±2⁰C po 72h. Badanie to pozwoli dobrać odpowiednie urządzenia dzięki którym będziesz mieć pewność, że Twoja woda jest zdrowa. Uzdatnianie wody z własnego ujęcia najczęściej polega na montażu stacji uzdatniania na cały dom oraz lampy sterylizującej UV.

 
NAJCZĘŚCIEJ ZAMAWIANE BADANIA WODYBadanie fizykochemiczne

Badanie fizykochemiczne

Parametry fizykochemiczne wchodzące w skład zestawu to: mętność, barwa, zapach, odczyn pH, przewodność elektrolityczna właściwa(PEW), jon amonowy, azotany, azotyny, twardość ogólna, żelazo ogólne, mangan, utlenialność.

ZAMAWIAM

Badanie mikrobiologiczne

Badanie mikrobiologiczne

Parametry mikrobiologiczne wchodzące w skład zestawu zgodnego z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wody przeznaczonej do spożycia to: bakterie grupy coli, Escherichia Coli, enterokoki kałowe oraz clostridium perfingers (łącznie ze sporami) 

ZAMAWIAM

Monitoring kontrolny poszerzony

Monitoring kontrolny poszerzony

Specjalnie stworzony zestaw parametrów, dzięki któremu możliwy będzie dobór urządzeń służących do uzdatniania wody. W jego skład wchodzi badanie: mętność, barwa, zapach, smak, odczyn pH, przewodność elektrolityczna właściwa(PEW), jon amonowy, azotany, azotyny, twardość ogólna, żelazo ogólne, mangan, utlenialność, liczba bakterii grupy coli, liczba Escherichia coli, enterokoki kałowe, clostridium perfingers, liczba mikroorganizmów w 22±2⁰C po 72h.

ZAMAWIAM

Poszczególne badania

Poszczególne badania

Nasze Akredytowane Laboratorium wykonuje badania w wodzie i ściekach. W Naszej ofercie znajduje się kilkadziesiąt parametrów pojedynczych, ponadto na podstawie wieloletniego doświadczenia stworzyliśmy zestawy badań na podstawie wytycznych z Sanepidu oraz najczęściej pojawiających się problemów występujących w wodzie.  Już dziś skontaktuj się z Naszym Biurem Obsługi Klienta w celu doboru interesującego Cię badania wody.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ


  PRODUKTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Filtry kuchennefiltr-podzlewozmywakowy-trio-norma-zmiek
ZOBACZ

Filtry łazienkowefiltr-prysznicowy-gw-12-ustm.jpg
ZOBACZ

Filtry dzbankowedzbanek-filtrujacy-aquaphor-ideal-granat
ZOBACZ

Odwrócona osmozasystem-odwroconej-osmozy-ro7-aquafilter.
ZOBACZ

Filtry na cały domsystem-20-typu-big-blue-aquafilter.jpg
ZOBACZ

Lampy UV TMAlampa-uv-typ-v20-tma.jpg
ZOBACZ

Lampy UV Sterilightlampa-uv-vt12-sterilight.jpg
ZOBACZ

Akcesoria do lamppromiennik-s463rl-do-lamp-s5q-pa2-steril
ZOBACZ

Testy do wodyTesty do wody
ZOBACZ

Złoża filtracyjnezloze-odzelaziajace-birm-1-opakowanie-gr
ZOBACZ

 


Informacje

Kategorie