Chlor 

4 produktów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Miernik chloru – do czego może się przydać

Chlor to pierwiastek chemiczny, z którym w każdym gospodarstwie domowym spotykamy się niemal codziennie. Do sprzątania używamy środków z chlorem, do basenów wlewamy wodę z chlorem, a na plamy na ubraniach stosujemy wybielacze na bazie chloru. Chlor znajduje zastosowanie niemal w każdej gałęzi gospodarki i przyzwyczailiśmy się już do jego obecności w naszym życiu. Co jednak należy zrobić, jeżeli wyczuwamy go także w wodzie pitnej? Czy w takiej sytuacji powinniśmy obawiać się o nasze zdrowie? Jaką korzyść przyniesie nam badanie zawartości chloru w wodzie?

Tester chloru wody wykrywa stężenia przekraczające dopuszczalną normę

Chlor posiada silne właściwości dezynfekujące i po dziś dzień jest podstawową metodą uzdatniania wody. Chlor wykorzystują zarówno właściciele własnych ujęć wody, w tym przede wszystkim studni głębinowych, jak i duże zakłady wodociągowe. Dzięki zastosowaniu chloru i poprawieniu skuteczności technik uzdatniania wody w przeszłości, z powodzeniem udało się zmniejszyć zachorowalność na cholerę, dur brzuszny, tyfus i czerwonkę. Chlor jest konieczny to wyeliminowania skażenia bakteryjnego, do które może pojawić się w rurach wodociągowych, zanim woda dotrze do naszych szklanek. Wykonując pomiar chloru w wodzie dowiesz się, czy jest bezpieczna dla Twojego organizmu.

Miernik chloru wody – sprawdź jaka woda trafia do szklanek

Pomimo silnych właściwości utleniających, które eliminują z wody mikroorganizmy w ten sposób ją uzdatniając, chlor może być niebezpieczny dla naszego zdrowia, w szczególności jeżeli w trakcie przepływu przez rury wodociągowe połączy się z innymi substancjami. Tzw. produkty uboczne dezynfekcji wody mogą być toksyczne i wywoływać rozwój nowotworów. Jedną z takich niepożądanych substancji w nieprawidłowo uzdatnionej wodzie jest chloroform. Poza tym chlorowana woda ma bardzo charakterystyczny i nieprzyjemny zapach, dla niektórych tak uciążliwy, że stanowi bezpośrednią przyczynę rezygnacji ze spożywania wody kranowej. Chcąc sprawdzić poziom chloru w wodzie należy posiadać miernik chloru wody.

Pomiar chloru w wodzie – jak chlor wpływa na nasze zdrowie

Jeżeli wyczuwasz w wodzie kranowej nadmierną ilość chloru, warto wyposażyć się w miernik chloru i wykonać badanie chloru w wodzie. Najbardziej dokuczliwy może być chlor podczas kąpieli, szczególnie w przypadku dzieci, osób starszych, alergików i osób z problemami skórnymi. Kupienie testera chloru w wodzie pomoże w podjęciu właściwych kroków, zanim chlor zniszczy warstwę lipidową naszej skóry i sprawi, że będzie bardziej podatna na szkodliwe promieniowanie UV, a także doprowadzi do nasilenia reakcji alergicznych, przesuszenia skóry, świądu, zaczerwienienia i pieczenia.

Badanie chloru w wodzie – zadbaj o zdrowie swoich najbliższych

Stężenie chloru w wodzie przeznaczonej do picia nie może przekraczać 0,3 mg/l. Miernik chloru wody jest dobrym sposobem na sprawdzenie, czy norma nie została przekroczona. Jeżeli pomiar chloru w wodzie nie wykaże nieprawidłowości, jednak smak i zapach chlorowanej wody wciąż będą dla Ciebie nieprzyjemne, wówczas najlepiej zaopatrzyć się w filtr z aktywnym węglem, który wyeliminuje chlor i substancje chloropodobne z wody. Wybierając tester chloru wody z naszego sklepu internetowego, zyskujesz gwarancję bezpiecznych i sprawdzonych zakupów.