Filtry podzlewozmywakowe 

25 produktów
Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów
Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów

Filtry pod zlew

Filtry do uzdatniania wody są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również firmach. Filtry podzlewozmywakowe można podzielić ze względu na stopień filtracji na: dwustopniowe, trzystopniowe, czterostopniowe i pięciostopniowe.
Wszystkie produkty znajdujące się w naszym sklepie internetowym wyprodukowane są z certyfikowanych materiałów. Dodatkowo są stworzone z myślą o łatwym montażu, dzięki czemu każdy z nas, bez specjalistycznego sprzętu, będzie mógł zamontować je we własnym domu, czy przedsiębiorstwie.
Jeśli smak Twojej wody z kranu pozostawia wiele do życzenia, a dodatkowo obawiasz się o jej stan, to filtry pod zlew mogą okazać się dla Ciebie wybawieniem. Dzięki nim smak wody oraz jej zapach przestaną Cię drażnić. Oprócz walorów smakowych możesz mieć pewność, że dzięki filtrom woda jest wolna od bakterii, wirusów, piachu, mułu, rdzy, czy różnego rodzaju zawiesin.

Stopień filtracji filtrów pod zlew – co zyskujemy?

Filtry dwustopniowe są przeznaczone do uzdatniania zimnej wody. Gwinty są wzbogacone mosiężnymi wtopkami, a także odpowietrznikami umożliwiającymi pozbycie się nadmiaru powietrza kumulującego się pod głowicą. Dla optymalnej wygody użytkowania wyposażone są w ochronę przed przeciekaniem. Warto podkreślić, że są kompatybilne z większością wkładów dostępnych na rynku.
Filtry trzystopniowe zapewniają dokładną filtrację z zanieczyszczeń mechanicznych i chloru.
Czterostopniowy system filtrów polega na uzdatnianiu wody, która przepływa przez wysokiej jakości wkłady filtracyjne. Przefiltrowana woda jest miękka i wolna od osadów z kamienia. Sprzedawane przez nasz filtry korzystają z nowoczesnych technologii, np. wkłady liniowe typu TWIST, umożliwiają szybką wymianę. Jak sama nazwa wskazuje – wystarczy przekręcić wkład o 90 stopni i gotowe.
Filtry pięciostopniowe maksymalnie redukują zanieczyszczenia, obniżają ORP, zwalczają wolne rodniki i podnoszą pH wody. Innowacyjna technologia wykorzystująca nanosrebro sprawia, że wkłady są odporne na rozwój bakterii i dłużej nam służą.
Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, filtry podzlewozmywakowe bez trudu mieszczą się w szafce pod zlewem.

Filtr do wody pod zlew zmieści się w każdej kuchni

Występujące w wodzie kranowej zanieczyszczenia, takie jak piasek i kamień, oraz nadmierna ilość chloru, pierwiastków żelaza czy manganu mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Bardzo często zwykła kranówka potrafi też uszkodzić urządzenia AGD. Zbyt duża twardość wody powoduje osadzanie się kamienia na grzałkach, co najpierw zwiększa zużycie energii potrzebnej do ogrzania wody, a w ostateczności może doprowadzić do awarii sprzętu.

Rozwiązaniem tego problemu jest filtr do wody pitnej pod zlew. Gospodarstwa domowe zasilane w wodę z wodociągów miejskich coraz częściej korzystają z szerokiej gamy zestawów filtrujących po to, aby poprawić jej jakość oraz walory smakowe. Filtr podzlewowy wziął swoją nazwę od miejsca, gdzie należy go zamontować i obecnie jest jedną z najskuteczniejszych metod uzdatniania wody w kuchni.

Jak działa fIltr podzlewowy?

Filtr do wody pitnej pod zlew w kuchni pozwala na uzdatnianie wody na kilka sposobów. Podstawowa filtracja obejmuje usunięcie zanieczyszczeń i bez problemu można ją rozszerzyć o usunięcie twardości wody, usunięcie z niej żelaza oraz zredukowanie metali ciężkich. Bakterie usuwają głównie lampu UV (z filtrów tylko osmoza).

W zależności od tego, jak przystosowana jest nasza instalacja wodna w kuchni, filtr do wody pod zlew może być podłączony bezpośrednio do baterii trójdrożnej. Można też obsługiwać go dołączonym do zestawu kranikiem. Takie rozwiązanie stosuje się, aby ograniczyć zużywanie wkładów i pobierać z filtra jedynie wodę spożywczą, a nie na przykład do mycia.

Niewielkie rozmiary zestawu pozwalają bez problemu zamontować go pod blatem, pozostawiając na widoku jedynie kranik. W ten sposób można cieszyć się czystą wodą bez obawy o zagraconą kuchnię.

Filtr do wody pitnej pod zlew - różne sposoby filtracji

Najczęściej filtr do wody pitnej pod zlew oferuje trzy różne rodzaje filtracji: mechaniczną (pozbycie się osadu), główną (redukcja chloru i metali ciężkich) oraz osmotyczną (woda pozbawiona jakichkolwiek zanieczyszczeń i minerałów).

Osoby, które zakupiły filtr do wody pod zlew i regularnie z niego korzystają, chwalą sobie ten system przede wszystkim z łatwą wymianę wkładów, dużą skuteczność oraz bezproblemowy serwis. Ponadto, woda z filtra ma lepszy smak i jest pozbawiona zanieczyszczeń. Na popularność takiego rozwiązania do kuchni wpływają także łatwość montażu oraz estetyczny wygląd. Warto dodać, że filtr podzlewowy jest skuteczniejszy od dzbanka filtrującego ponieważ poza chlorem usuwa piasek, rdzę oraz zawiesinę.