Wkłady liniowe 

80 produktów
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 80 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 80 elementów

Wkłady liniowe do filtrów

W naszym sklepie internetowym dostępne są wkłady do filtrów liniowych, takie jak: wkłady alkalizujące, jonizujące, mechaniczne, mineralizujące, węglowe, zmiękczające, zmiękczająco-odżelaziające, bioceramiczne, a także membrany osmotyczne, membrany UF oraz zestawy wkładów. Wkłady liniowe wykorzystywane są głównie do systemów odwróconej osmozy, gdzie są odpowiedzialne za filtrację końcową.

Odwrócona osmoza w dużym skrócie polega na filtrowaniu wody, która przepływa pod dużym ciśnieniem przez membranę, która dzięki swojej budowie przepuszcza tylko cząsteczki wody, przesiewając zanieczyszczenia. Dzięki temu woda, która do nas trafia, jest wolna od bakterii, drobnoustrojów, grzybów, szkodliwych substancji oraz związków chemicznych, czyli jest gotowa do bezpośredniego spożycia. Uzdatnianie wody, to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób, ponieważ rośnie nasza świadomość na temat stanu naszej wody, tego, jak łatwo jest ją zanieczyścić i jak często, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, pijemy wodę z przekroczonymi normami. Jak już jednak wspomnieliśmy – oczyszczona woda jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń, ale również pozbawiona jest cennych minerałów. Aby wzbogacić wodę o wartościowe minerały, stosuje się specjalne wkłady, które wzbogacają już oczyszczoną wodę.

Wkłady do filtrów liniowych

Wkłady alkalizująco-mineralizująco-jonizujące to miks cennych dla organizmu mikro i makroelementów pochodzenia naturalnego. Są to, m.in. sód, magnez, potas, wapń, czy żelazo, które są niezbędne do prawidłowej pracy organizmu człowieka. Wkłady liniowe obniżają poziom utleniania wody, a dzięki właściwościom antyoksydacyjnym, hamują proces starzenia się. Filtry podnoszą pH wody i przywracają równowagę kwasowo-zasadową. Filtry liniowe są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu.

Wymiana wkładów jest prosta i szybka. Poradzi sobie z nią każdy, bez potrzeby używania specjalistycznych sprzętów.

Wkłady liniowe do filtrów – jak ich używać?

Filtrowanie wody z pomocą systemu odwróconej osmozy wymaga regularnego wymieniania wkładu liniowego minimum raz w roku. Odwrócona osmoza jest najskuteczniejszą metodą uzdatniania wody. Wykorzystuje się ją także przy produkcji wody butelkowanej. Zagwarantuj sobie i najbliższym najlepszą jakość wody oraz bezproblemowe działanie systemu filtracyjnego przez wiele lat, stosując i regularnie wymieniając wkłady liniowe do filtrów.

Filtry liniowe – jak długo działają?

Całkowicie bezpieczne w użytkowaniu wkłady liniowe do filtrów zapewniają liniowy, czyli podłużny przepływ wody. Są ostatnim etapem filtracji i zapewniają tzw. filtrację szlifującą. Filtry liniowe nie tylko uzdatniają wodę, ale także poprawiają jej smak i zapach. Można je wymienić w zaledwie kilka chwil bez wcześniejszego doświadczenia w tej kwestii i bez fachowego sprzętu.

W naszej ofercie znajdziesz filtry liniowe od wielu producentów i o różnym przeznaczeniu. Wybierz wkład liniowy dopasowany do Twoich oczekiwań i korzystaj z krystalicznie czystej i pozbawionej toksycznych pierwiastków wody nawet do 3 lat bez wymiany.

Odwrócona osmoza jest w stanie usunąć z wody do 98% wszystkich zawartych w niej substancji. Jako jedyny spośród wszystkich systemów filtracji, potrafi zneutralizować nawet resztki rozpuszczonych w wodzie antybiotyków, które mogą pojawić się w nieodfiltrowanej wodzie z kranu. Prawidłowo i regularnie wymieniany wkład liniowy usunie z wody nawet jony.

Wkład liniowy a dezynfekcja układu

Wodę po odwróconej osmozie warto wzbogacić o cenne pierwiastki i minerały. O tym, że wkład uległ zużyciu może świadczyć m.in. wydłużony czas napełniania zbiornika. Bez wymiany filtra liniowego jakość filtrowanej wody będzie stopniowo się pogarszać. Należy pamiętać, że jeśli system filtrujący był nieużywany przez okres dłuższy niż 2 tygodnie, należy dokonać pełnej dezynfekcji układu.

Wybierając system do filtrowania wody warto zwrócić się o radę do naszych ekspertów. Wybór układu filtrującego zależy od wielu czynników, a decydujący wpływ mają zawsze indywidualne parametry naszego gospodarstwa domowego.