Klucze 

6 produktów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Klucz do filtra do wody służy do bezpiecznego odkręcania korpusów

Wymiana filtra jest niezbędnym elementem eksploatacji urządzeń do uzdatniania wody w naszych gospodarstwach domowych. Jest ona konieczna, głównie po to, aby zapewnić wysoką jakość wody pitnej w kranie. Procedura wymiany wkładu jest na tyle prosta, że bez problemu można ją wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowca i za stosunkowo niewielką cenę. Do wymiany wkładu będzie nam potrzebny jedynie klucz do filtra do wody. Czasem, wymieniając filtr warto również wymienić uszczelki lub oringi, jeśli zauważymy ich zużycie. Nie jest to jednak konieczne za każdym razem. Do odkręcenia obudowy musimy posiadać klucz do korpusów. Nasz sklep internetowy oferuje szeroki wybór akcesoriów przeznaczonych do systemów filtrujących, w tym także klucz do filtrów trzyczęściowych.

Jaki klucz do korpusów będzie odpowiedni?

W zależności od rodzaju systemu filtrującego, jakości wody przepływającej przez filtr a także częstotliwości spożywania wody, wkłady w filtrze należy wymieniać raz lub kilka razy w roku. Proces wymiany rozpoczyna się od zakupienia odpowiedniego wkładu na wymianę. Potrzebny będzie także klucz do filtra do wody. Obecnie na rynku dostać można klucze uniwersalne, pasujące do większości korpusów oraz klucze dedykowane konkretnym modelom korpusów. Każdy klucz do korpusów, który oferujemy w naszym sklepie internetowym charakteryzuje się solidnym wykonaniem oraz dużą wytrzymałością. Aby odkręcić obudowę, nałóż klucz do filtrów trzyczęściowych na klosz i przesuwaj nim w lewo, prostopadle do osi korpusu. W ten sposób unikniesz wyłamania żeber.

Klucz do filtrów trzyczęściowych zminimalizuje ryzyko uszkodzenia korpusu

Podstawą w konserwacji systemów filtracyjnych i zmiękczaczy wody jest regularna wymiana wkładów. W ten sposób redukujemy ryzyko wystąpienia awarii i przedłużamy żywotność urządzenia. Jakość filtrowanej wody powinna zawsze być na najwyższym poziomie, dlatego filtry należy wymieniać zgodnie z instrukcją producenta, za pomocą praktycznych kluczy do korpusów.

 

Jednym z najczęściej wybieranych sposobów filtracji wody w domach jest filtr narurowy. Za jego popularnością przemawia łatwość montażu oraz niska cena eksploatacji. Co więcej, filtr narurowy jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym: można go zainstalować pojedynczo lub w dowolnym układzie z różnymi wkładami.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów wkładów oferujących inny sposób filtracji wody. Można zatem wybrać:

  • wkład sznurkowy
  • wkład piankowy
  • wkład węglowy do usuwania chloru z wody
  • wkład usuwający twardość wody
  • wkład odżelaziający i odmanganiający

Wkłady sznurkowe zatrzymują wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak piasek, muł i rdza. Wykonane są z włókna polipropylenowego nawiniętego na rdzeń. Wytrzymują do sześciu miesięcy i zapewniają filtrację na poziomie 0,5 um. W zewnętrznej warstwie zatrzymuje większe zanieczyszczenia, a drobniejsze bliżej rdzenia.

Wkłady piankowe wykonane z włókniny polipropylenowej są równie popularne  i równie dobrze usuwają z wody mechaniczne zanieczyszczenia w postaci rdzy, mułu, piasku i osadu. Mają żywotność nawet do sześciu miesięcy i próg filtracji na poziomie do 1 um. Wkłady piankowe cechuje jednak ograniczona chłonność.