Węgiel Aktywny 

8 produktów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów

Węgiel aktywny

Filtracja cieczy ma ogromne znaczenie zarówno dla indywidualnych, domowych użytkowników, jak i w produkcji przemysłowej. Dostęp do wody możliwie pozbawionej zanieczyszczeń pozwala na wykorzystanie jej w precyzyjnej produkcji przemysłowej oraz w przetwórstwie spożywczym. Aby osiągnąć najlepsze efekty, należy korzystać z odpowiednich filtrów, które pomagają wychwycić zabrudzenia, nim trafią do naszego kubka lub wrażliwej na działanie chemikaliów maszyny. Pomóc w tym mogą złoża węglowe do filtrów.

Węgiel aktywny – złoże do filtrów

Sposoby działania złóż do filtrów są co do zasady dość proste. Gęsto upakowane cząstki złoża nie przepuszczają zanieczyszczeń przy jednoczesnym zachowaniu swobodnego przepływu wody. Mogą się one jednak różnić również innymi właściwościami, wynikającymi z ich składu chemicznego i potencjalnych reakcji z pierwiastkami mogącymi występować w wodzie. Tak właśnie się dzieje w przypadku złóż węglowych. Prócz zatrzymywania zanieczyszczeń fizycznych, takich jak na przykład piasek lub muł, wyłapują z wody również nadmiar pierwiastków, które w odpowiednim stężeniu nie stanowią zagrożenia dla naszego życia lub zdrowia. Chodzi tu na przykład o chlor (powszechnie stosowany do uzdatniania wody pitnej poprzez zdolność do zahamowania rozwoju bakterii chorobotwórczych), pestycydów (mogących pojawić się w wodzie w wyniku występowania na obszarze intensywnego rolnictwa) lub też produktów naftowych. Prócz polepszenia jakości wody (a czasem nawet jej uzdatnienia), złoża węgla aktywnego mogą wpłynąć pozytywnie na smak i zapach cieczy.

Oferowane w naszym sklepie internetowym złoża węglowe są efektem ciągle doskonalonych procesów badawczych, których zadaniem jest dostarczenie najwyższej jakości produktu. Dzięki temu filtracja odbywa się na najwyższym dostępnym poziomie i umożliwia dostęp do możliwie najczystszej wody zarówno podczas produkcji przemysłowej, jak i dla użytkowników indywidualnych. Prezentowane złoża węgla aktywnego posiadają atesty poświadczające bezpieczeństwo ich kontaktu z wodą pitną.