Obudowy 10 Big Blue 

6 produktów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Filtry Big Blue

Narurowe filtry do wody Big Blue znalazły swoje zastosowanie zarówno w instalacjach domowych, jak i przemysłowych. Wykorzystuje się je w miejscach o zwiększonym zapotrzebowaniu na wodę, gdzie liczy się duża wydajność filtracyjna oraz wysoka żywotność wkładów filtracyjnych. Filtry Big Blue instalowane są przede wszystkim na głównym przyłączu wody i mają za zadanie chronić instalacje mieszkaniowe oraz przyczynić się do lepszej pracy urządzeń AGD.

Jeżeli szukasz sprawdzonego sposobu na wstępną mechaniczną filtrację wody, warto zaufać marce Big Blue. Filtr wstępny do wody pozwala na filtrację wody z własnego ujęcia lub z sieci wodociągowej. Wykorzystuje się go także do uzdatniania dzięki wkładom węglowym, zmiękczającym i odżelaziającym.

W ofertach sprzedaży filtr Big Blue wstępuje w dwóch rozmiarach:

  • korpus z wkładami filtracyjnymi o wysokości 10”
  • korpus z wkładami filtracyjnymi o wysokości 20”

Big Blue - filtr dla twojego domu

O tym, jak często należy wymieniać wkłady w filtrach Big Blue decyduje przede wszystkim zawartość zawiesin, utlenialność, mętność oraz ilość zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie dochodzącej do filtra. Istnieją jednak standardowe normy producenta, przyjęte po wielu latach badań nad uzdatnianiem wody. Rodzaje wkładów do korpusów filtrów Big Blue: 

  •        wkłady piankowe
  •        wkłady celulozowe
  •        wkłady sznurkowe
  •        wkłady węglowe
  •        wkłady zmiękczające wodę
  •        wkłady odżelaziające

Wkłady piankowe wykonane są z polipropylenu i usuwają z wody mechaniczne zanieczyszczenia w postaci rdzy, mułu, piasku i osadu. Mają żywotność nawet do sześciu miesięcy i próg filtracji na poziomie do 1 um.

 

Wkłady celulozowe, inaczej zwane też wkładami harmonijkowymi również zapewniają skuteczną filtrację do sześciu miesięcy. Charakteryzują się jednak nieco mniejszym progiem filtracji, pomiędzy 5-10 um.

 

Wkłady sznurkowe wytrzymują do sześciu miesięcy i zapewniają filtrację na poziomie 0,5 um.

 

Wkłady węglowe, zmiękczające wodę oraz odżelaziające mają za zadanie usuwać z wody nadmierne stężenie związków chloru, żelaza, siarkowodoru oraz związków pochodnych. Jonowymienne złoża usuwają nadmierną twardość wody, korygują pH wody,  a dodatkowo poprawiają jej smak i walory zapachowe. Żywotność tego typu filtrów waha się w granicach 3-6 miesięcy.

Dlaczego warto zainwestować w filtr Big Blue?

Niezwykle prosta budowa sprawia, że po filtr Big Blue sięga coraz szersze grono klientów. Wpływ na popularność urządzeń tej marki ma również sposób wymiany wkładów - szybki i bezproblemowy. Na filtry Big Blue warto również zwrócić uwagę w kontekście wydajności. Zastosowanie wkładów o kilkukrotnie większej objętości niż oferuje konkurencja jest możliwe dzięki powiększonej średnicy klosza.

Co jeszcze sprawia, że sięgamy po produkty marki Big Blue? Filtr BB charakteryzuje się dużą odpornością na wysokie ciśnienie oraz daje się szeregowo lub równolegle łączyć z innymi filtrami, tak aby powstał w pełni wymienny układ filtrujący. Jest też odporny na działanie związków chemicznych, a jego naprawa i konserwacja odbywają się bez demontażu sprzętu.

Korpusowe filtry Big Blue pozwalają na oczyszczenie wody w całym domu czy mieszkaniu. Szeroki wybór wkładów pozwoli, aby system był w pełni dopasowany do indywidualnych potrzeb. W naszym sklepie internetowym znajdują się najpopularniejsze korpusy narurowe 10 Big Blue wraz z zestawem akcesoriów: kluczem do odkręcania dolnej części filtra przy wymianie wkładu, manometrem, płytką montażową, śrubami oraz instrukcją obsługi.