Wkłady mechaniczne 

7 produktów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Wkłady mechaniczne do filtrów do wody

Wraz z rozwojem przemysłu i technologii, które z założenia ułatwiają nam życie, coraz bardziej zauważamy również drugą stronę medalu, czyli to, jakie niesie za sobą niebezpieczeństwa. Degradacja środowiska naturalnego, chemikalia spływające do wód gruntowych, smog – to tylko niektóre z problemów, z jakimi musimy się zmierzyć w XXI wieku. Mając tę świadomość, coraz więcej rzeczy, nad którymi jeszcze do niedawna się nie zastanawialiśmy, staje się problematyczna i dyskusyjna. Uświadamiamy sobie, że woda docierająca do naszych gospodarstw domowych, wcale nie musi być taka nieskazitelna, jak myśleliśmy. Stąd dużą popularnością cieszą się ostatnimi czasy filtry do wody. Nasz wybór często pada na niezwykle skuteczny system opierający się na odwróconej osmozie. Jak działa? W dużym skrócie filtracja polega na oczyszczaniu wody poprzez przepuszczenie jej przez specjalną membranę, która działa niczym sito – zatrzymując zanieczyszczenia i przepuszczając cząsteczki wody. Dzięki temu pozbywamy się wszelkich wirusów, bakterii, grzybów, niebezpiecznych dla zdrowia substancji czy związków chemicznych. Filtry mechaniczne skutecznie przechwytują zanieczyszczenia, nie dopuszczając, by przedostały się do naszej wody pitnej.

Zalety wkładów mechanicznych do filtrów wody

Do niepodważalnych zalet tego typu wkładów liniowych należy zaliczyć wysokiej jakości filtrację i ochronę przed rozwojem drobnoustrojów czy wirusów. Wykonane są z solidnych materiałów, które są kompatybilne z większością dostępnych na rynku systemów podzlewozmywakowych i osmotycznych.
Wszystkie dostępne w naszym sklepie internetowym sprzęty i akcesoria, są bezpieczne i łatwe w montażu. Dzięki współpracy z profesjonalistami i producentami o ugruntowanej pozycji na rynku możemy Państwu zaoferować produkty najwyższej jakości. Solidna konstrukcja i niezawodność sprawią, że spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów.

Jak działają filtry mechaniczne do wody?

Woda z rur, zawierająca niebezpieczne związku przepływa przez rdzeń filtra. Mikropory zatrzymują osad z wody (w tym także rdzę, piasek oraz muł).  Dzięki zastosowaniu technologii zmniejszającej średnicę mikroporów, możliwe jest wychwycenie dużych cząsteczek tuż przy powierzchni filtra oraz małych drobinek w głębszych warstwach. Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawia skuteczność filtracji oraz pozytywnie wpływa na żywotność wkładu.

Liniowe filtry mechaniczne do wody cechują się łatwym montażem niewymagającym specjalistycznych narzędzi oraz wyjątkową szczelnością. W zależności od miejsca, w którym je zastosujemy, liniowe filtry mechaniczne do wody sprawdzą się zarówno jako filtry wstępne jak i filtry końcowe.

Filtry działające na zasadzie odwróconej osmozy produkują czystą wodę spożywczą, o odpowiednim stopniu twardości, odżelazioną, klarowną i bez chloru oraz bez przykrego smaku i zapachu. Warunkiem do prawidłowego funkcjonowania filtrów mechanicznych do wody jest zapewnienie ciśnienia wody zasilającej na poziomie co najmniej 3 barów. W przeciwnym wypadku wydajność urządzenia jest mniejsza.