Membrany UF 

7 produktów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Uważany za jeden z najdokładniejszych sposobów oczyszczania wody, filtr kapilarny należy do grupy tak zwanych „ultrafiltrów”. Jest w stanie zatrzymać niektóre wirusy, cysty, grzyby i bakterie. Filtr kapilarny to gwarancja, że w Twoim domu woda z kranu będzie zawsze krystalicznie czysta. Tak wysoka dokładność filtracji wymaga umieszczenia przed filtrem kapilarnym filtrów wstępnych, najczęściej piankowych i węglowych. Bez zastosowania filtrów poprzedzających membrana bardzo szybko mogłaby się zapchać.

Filtr kapilarny – skąd wzięła się nazwa?

Kapilara to cieńsza od ludzkiego włosa rurka, w której zachodzi np. przepływ cieczy wbrew grawitacji, a nawet wbrew ciśnieniu hydrostatycznemu. Do wytwarzania membrany składającej się z rurek kapilarnych wykorzystuje się specjalną maszynę o nazwie Ekstruder.

Kiedy sprawdzi się membrana kapilarna?

Jeżeli masz pewność, że jakość Twojej wody wejściowej, czyli przed wpłynięciem do filtra jest w granicach normy, jednak zależy Ci na dodatkowym jej oczyszczeniu, wówczas membrana kapilarna będzie idealnym rozwiązaniem. Membrana kapilarna w domach zawsze stosowana jest z dodatkowymi filtrami, np. odżelaziaczami. W takim zestawie działa bez zarzutu i doskonale spełnia swoje zadanie.

Jeżeli natomiast chciałbyś zastosować w domu wyłącznie membranę kapilarną bez żadnego systemu pomocniczego, wówczas kapilara się nie sprawdzi. Membrana jest bardzo delikatna i zbyt twarda woda może zatkać system nawet po kilku tygodniach użytkowania. Membrana UF, czyli ultrafiltracyjna została zbudowana ze zwężających się kanalików, które łatwo zablokować większymi zanieczyszczeniami.

Przed kupieniem membrany UF warto rozważyć wszystkie wady i zalety takiego systemu filtracji. Wśród wad należy wymienić przede wszystkim częstotliwość wymiany membrany kapilarnej - nie rzadziej niż co 6-12 miesięcy oraz mniejszą niż w systemach odwróconej osmozy dokładność filtracji. Zalet filtra z membraną kapilarną jest dużo więcej. Kompaktowe rozmiary, łatwa obsługa i wymiana, brak odrzutu wody oraz filtracja bieżąca bez zbiornika to cechy przemawiające na korzyść membrany kapilarnej.

Membrana UF – podstawowe zasady użytkowania

Wysoka skuteczność działania w połączeniu z kompaktowymi rozmiarami czynią z filtra z membraną kapilarną atrakcyjną alternatywę dla systemu odwróconej osmozy. Tam, gdzie surowa woda nie jest mocno zanieczyszczona i gdzie działa system filtrów poprzedzających, warto rozważyć membranę UF.

Przed podjęciem decyzji o zakupie systemu filtrującego wodę, warto zapytać o opinię naszych ekspertów. Wybór odpowiedniego urządzenia zależy od wielu czynników, o których często nie wiemy za wiele. Zawsze decydujące będą indywidualne parametry gospodarstwa domowego. Może się zdarzyć, że wybrany przez Ciebie system filtrów nie będzie odpowiedni do Twojego domu. Eksperci z naszego sklepu online doradzą Ci i pomogą w podjęciu dobrej decyzji.