Membrany osmotyczne 

17 produktów
Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów
Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów

Dzięki systemom odwróconej osmozy świeża i zdrowa woda może płynąć z kranów w wielu polskich domach. Działanie osmotyczne usuwa z wody bakterie, grzyby, pierwotniaki i rdzę, a także pozostałości po rozpuszczonych w wodzie antybiotykach. Woda oczyszczona membraną osmotyczną jest miękka, bezpieczna dla naszego organizmu i smaczna.

Membrana osmotyczna – do czego służy i jak działa

Woda pozbawiona twardości nie powoduje osadzania się kamienia podczas gotowania w czajniku. Zmywarka do naczyń, pralka i ekspres do kawy także skorzystają na miękkiej wodzie. Grzałki bez kamienia szybciej się nagrzewają, co bezpośrednio wpływa na stan domowych rachunków za energię elektryczną. Urządzenia do odwróconej osmozy wykorzystują membrany osmotyczne, które należy regularnie wymieniać. Ich struktura jest delikatna i złożona, warto zatem wybierać membrany osmotyczne od renomowanych producentów.

Działanie osmotyczne – skuteczna filtracja wody w Twoim domu

Osmoza polega na przechodzeniu wody z roztworu o mniejszym stężeniu do roztworu o większym stężeniu przez błonę zbudowaną z odpowiednich porów. To naturalny proces zachodzący w żywych organizmach. Działanie osmotyczne uzyskiwane w filtrach odwróconej osmozy polega na powtarzaniu tego zjawiska. Mikroskopijne pory, w które wyposażona jest membrana osmotyczna, odpowiedzialne są za przenikanie wody i składników mineralnych.

Odpowiedni poziom filtracji osiągany jest dzięki wielokrotnemu zwinięciu membrany osmotycznej w spiralę. Walcowaty kształt zapewnia filtrację na poziomie tysięcy centymetrów kwadratowych. Zanieczyszczenia są usuwane dzięki przepływaniu wody przez kolejne warstwy membrany. Zanieczyszczenia pozostają na zewnątrz i są wypłukiwane, a to pozwalaj czystej wodzie wpływać do zbiornika filtra.

Membrany osmotyczne – jak często trzeba je wymieniać?

Membrana do filtra odwróconej osmozy ma długość nawet 30-40 cm. Jej wydajność mierzy się w galonach na dobę (gpd). Oznaczenie filtra 1 gpd to możliwości filtracyjne na poziomie 3,8 litra na dobę. Przeciętnie urządzenia filtracyjne mają wydajność na poziomie od 50 do 100 gpd, czyli mogą filtrować od 190 do nawet 380 litrów wody w ciągu doby. Żywotność membrany osmotycznej zależy od ilości zanieczyszczeń i warunków towarzyszących pracy filtra, takich jak ciśnienie, temperatura wody i skuteczność filtrów wstępnych. W zależności od częstotliwości użytkowania, membranę należy wymieniać co 1-3 lat.