Aquaphor 

24 produktów
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów

Aquaphor – filtry do wody

Aquaphor jest polskim producentem systemów i urządzeń filtrujących do wody na użytek domowy i przemysłowy. Jego mocną stroną jest zaangażowanie w naukę i badania nad nowymi technologiami  w poszukiwaniu idealnego sposobu filtracji. Efektem wieloletniej pracy naukowej i prowadzonych badań są zastosowane innowacyjne rozwiązania, takie jak włóknisty materiał sorpcyjny Aqualen o unikalnej strukturze czy DFS (Dynamic Fixation of Silver). To technologia polegająca na wszczepianiu aktywnych jonów srebra do włókien Aqualen. Dzięki niej filtr do wody Aquaphor nie tylko usuwa mechaniczne i chemiczne zanieczyszczenia, ale też jest antybakteryjny.

Innowacyjne technologie Aquaphor

W kontekście oszczędzania wody i ekologii rewolucyjnym rozwiązaniem jest technologia WWT. Jest to specjalny zbiornik wodno-wodny, który pozwala ograniczyć koszty eksploatacji filtra o połowę, dzięki zmniejszeniu odprowadzania wody do kanalizacji. Roczne oszczędności w tym zakresie wynoszą nawet 9 000 litrów. Jednocześnie produkowane przez Aquaphor filtry do wody RO-101S Morion mogą być użytkowane przy bardzo niskim ciśnieniu w sieci. Za równe i bardzo dokładne oczyszczanie wody odpowiada technologia tworzenia adsorpcyjno-izotropowych środowisk filtrujących Isotropic Adsorption Matrix. Dzięki połączeniu właściwości sorbentów drobnodyspersyjnych i węgla bądź żywicy następuje wzmocnienie właściwości filtracyjnych. Ponadto filtry Aquaphor są wygodne w eksploatacji, ergonomiczne i proste w obsłudze. Wysoka jakość oraz niezawodność wynikają z zaangażowania do produkcji technologii cyfrowej, oraz oprogramowania ICM Iterative Computer Modelling do symulacji komputerowych tworzonych produktów.

Filtr Aquaphor w naszym asortymencie

Produkowane przez Aquaphor filtry do wody znajdują się również w naszej ofercie. Są to urządzenia o różnym przeznaczeniu i zakresie filtrowania. Oferujemy między innymi:

  • korpusy ze stali nierdzewnej i plastikowe;
  • stacje uzdatniania wody;
  • systemy odwróconej osmozy;
  • filtry podzlewozmywakowe;
  • wkłady wymienne do korpusów;
  • butelki do wody przefiltrowanej.

Wszystkie filtry Aquaphor wykorzystujące różne metody filtracji, spełniają najwyższe standardy jakościowe w zakresie filtrowania wody w warunkach domowych. Szeroki wybór produktów pozwala zarówno na filtrowanie wstępne, jak i na kompleksową obróbkę wody użytkowej oraz pitnej, począwszy od usuwania z niej chloru po zmiękczanie.

Aquaphor – filtry narurowe, korpusy

Jedną z grup produktów w naszym asortymencie stanowią korpusy do wkładów wymiennych. Ich zaletą jest uniwersalność mogą być wyposażane w dowolny wkład zmiękczający, odżelaziający czy usuwający toksyczne związki chemiczne z cieczy. W tej ostatniej sytuacji sprawdzą się wkłady sznurkowe, ale w korpusie można też umieścić wkład z aktywnym węglem lub mineralizujący. Dzięki temu proste urządzenie montowane na rurce doprowadzającej wodę do domu pozwoli zmienić jej skład, wzbogacić o minerały, usunąć chlor czy toksyczne związki chemiczne. Korpusy, które oferujemy, są wykonane z metalu lub tworzywa i są przeznaczone do zimnej, lub gorącej wody. Polecamy też korpusy z mosiężną wtopką.

Stacje uzdatniania wody Aquaphor

Każdy filtr do wody Aquaphor jest produktem o konkretnym przeznaczeniu, zazwyczaj wyspecjalizowanym w wyeliminowaniu określonej grupy zanieczyszczeń. Obok nich proponujemy także inne rozwiązania, do których zaliczają się stacje uzdatniania wody. Są to urządzenia przystosowane do usuwania nadmiaru manganu i żelaza z wody, całkowicie zautomatyzowane i wysoce skuteczne. Podstawę filtracji stanowi odpowiednie złoże, którym jest 28 litrów żywicy jonowymiennej. Poziom zmiękczania wody może być regulowany za pomocą by-passa.

Specjalną grupę produktów stanowią też filtry podzlewozmywakowe przeznaczone do montażu w kuchni domu jednorodzinnego. Dopełnienie oferty tego producenta stanowią systemy odwróconej osmozy Morion M wykorzystujące wspomnianą wcześniej technologię WWT, gwarantującą oszczędność 9 ton wody rocznie. Produkowane przez Aquaphor filtry są nie tylko ekonomiczne, ale też przywracają zdrowy skład mineralny wody pitnej i użytkowej oraz usuwają zbędne związki chemiczne i inne zanieczyszczenia.