Butle ciśnieniowe 

14 produktów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów

Woda stanowi medium niezbędne w większości procesów przemysłowych, a także w rolnictwie, ogrodnictwie, sektorze usług czy budownictwie mieszkaniowym. W niemal każdym przypadku przed dopuszczeniem cieczy do użytku niezbędne jest jej uzdatnianie. Pozwala ono na osiągnięcie takiego składu i poziomu czystości medium, który jest optymalny dla danego zastosowania. Jednym z powodów uzdatniania wody jest eliminowanie tzw. kamienia kotłowego, który niszczy instalacje. Wykorzystując specjalistyczne testy do wody, możemy bowiem zauważyć, że ciecz, przepływająca przez rurociągi, zbiera po drodze różnego rodzaju zanieczyszczenia. Do odwapniania, czyli zmiękczania wody, wykorzystuje się m.in. butle ciśnieniowe BWG. Nasz sklep oferuje Państwu pojemniki ciśnieniowe najwyższej klasy zapewniające długotrwałość optymalnego stanu wody.

Czym jest butla ciśnieniowa?

Butla ciśnieniowa różni się od zbiornika głównie kształtem i proporcjami. Podczas gdy zbiorniki są niskie i pękate, typowe butle BWG przypominają wąskie i wysokie tuby. Różnią się one wysokością i średnicą, co wynika z ich odmiennej pojemności. Standardowe wymiary to np. 7x35 cali, 10x35 cali, 10x44 cali itp., przy czym pierwsza wartość jest średnicą podstawy, a druga – wysokością. Większe pojemniki ciśnieniowe są rozwiązaniem stricte przemysłowym. Mniejsze butle znajdują z kolei zastosowanie w małych firmach oraz gospodarstwach domowych i rolnych.

Zbiorniki BWG tego typu mają tę zaletę, że zajmują niewiele miejsca w hydroforniach czy stacjach uzdatniania wody. W efekcie butla na wodę jest rozwiązaniem niezwykle przystępnym i kompaktowym, cieszącym się bardzo dużą popularnością zarówno u klientów biznesowych, jak i osób prywatnych. Komponenty te znoszą też ciśnienie do około 10 barów, co wynika z ich dwuwarstwowej budowy. Materiałem do wykonania zbiornika wewnętrznego jest najczęściej polietylen – doskonale sprawdzający się w kontakcie z wodą użytkową i pitną. Zewnętrzna obudowa jest narażona na znacznie więcej czynników i może ulegać uszkodzeniom mechanicznym, działaniu zmiennych temperatur czy nasłonecznienia. Dlatego płaszcz butli BWG jest wykonany z włókna szklanego i żywicy epoksydowej.

Gdzie stosuje się butle ciśnieniowe BWG?

Butle BWG znajdują zastosowanie między innymi w profesjonalnych systemach zmiękczania wody. Łączone w pary i wyposażone w dodatkowe zbiorniki na solankę oraz głowice automatyczne mogą pracować wymiennie w systemie ciągłym. Każda butla ciśnieniowa jest przeznaczona na żywicę jonowymienną, ale można też w niej umieszczać inne podłoża. Dzięki temu pełnią funkcję nie tylko zmiękczaczy, ale też odżelaziaczy, odmanganiaczy i innych form uzdatniania. Co więcej, pojemniki ciśnieniowe mogą magazynować nie tylko sprężone powietrze, ale też inne gazy, znajdujące się pod wysokim ciśnieniem. Zastosowanie butli jest bardzo różnorodne, a kompletne zmiękczacze mogą być montowane w miejscach takich jak:

  • myjnie samochodowe,
  • szpitale,
  • hotele,
  • kotłownie,
  • budynki mieszkalne,
  • obiekty przemysłowe,
  • pralnie i wiele innych.

Parametry techniczne butli BWG

Zbiorniki BWG charakteryzują się zakresem pojemności od 6,3 do 1743 litrów. Producent ten jest znany z wyrobów wysokiej jakości, które doskonale sprawdzą się w przemysłowych i domowych systemach uzdatniania wody, zmiękczaczach czy innych. Butle ciśnieniowe tej marki mają następujące parametry:

  • ciśnienie pracy – 10 barów,
  • temperatura pracy – 1–49°C,
  • wytrzymałość na rozrywanie – 42 bary (wg testu NSF) i 68 barów (wg testów producenta),
  • hydrauliczny test wytrzymałościowy – około 100 000 cykli (NSF) oraz 250 000 cykli (test producenta),
  • nowoczesna technologia produkcji obudowy (bez zgrzewania),
  • wzmacniany gwint.

Przed czym dokładnie chronią stacje uzdatniania, wyposażone w butle ciśnieniowe?

Pojemnik ciśnieniowy to istotny komponent niemal każdej stacji uzdatniania wykorzystywanej w pobliżu domu czy gospodarstwa rolnego. Woda płynąca przez instalację nierzadko zostaje bowiem skażona różnego rodzaju substancjami, do których możemy zaliczyć między innymi:

  • chlor,
  • azotany,
  • fluorek,
  • siarczany,
  • pestycydy.

Rola stacji uzdatniania jest zatem bardzo podobna do specjalistycznych filtrów instalowanych w instalacjach miejskich. Zanieczyszczona woda ma bowiem bardzo negatywny wpływ na stan świeżo wypranych ubrań, smak i zapach przyrządzanych dań czy też żywotność samych rur, pokrywających się stopniowo warstwami kamienia. Nie bez znaczenia jest tu też nasze zdrowie – nieuzdatniana woda szkodzi włosom i paznokciom oraz przyczynia się do stopniowego rozwoju groźnych chorób.

Butla na wodę jest także znakomitym wyborem dla wszystkich osób mających na uwadze stan środowiska naturalnego. Sprawnie działająca stacja uzdatniania czyni bowiem wodę z kranu zdatną do picia, a co za tym idzie – przyczynia się do zużywania mniejszej ilości plastiku, z którego produkuje się butelki po napojach, wyrzucane tysiącami każdego dnia.

Postaw na najlepsze pojemniki ciśnieniowe na rynku!

Butle BWG są produkowane zgodnie z dyrektywą europejską dotyczącą urządzeń ciśnieniowych (PED). Wszystkie butle ciśnieniowe dostępne w naszej ofercie przeszły rygorystyczne testy, mające na celu zagwarantowanie klientom wieloletniej żywotności zakupionych komponentów. Standardowo mają kolor niebieski. Dobór odpowiedniej pojemności zbiornika powinien uwzględniać wymagania technologiczne zastosowanego podłoża filtracyjnego (m.in. wysokość nasypową). Zależnie od tego, czy będzie on stanowić element wolnostojący instalacji, czy zostanie wbudowany w kompaktowe urządzenie, można też wybierać butle z podstawami lub bez nich.

W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi. Pomożemy Ci w doborze najodpowiedniejszych pojemników ciśnieniowych oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z terminem dostaw czy dostępnością konkretnych produktów. Zapraszamy również do zapoznania się z innymi oferowanymi przez nas produktami, takimi jak profesjonalne akcesoria. Życzymy udanych zakupów!